Wygodny parking przy Stawach Walczewskiego

Grodzisk Maz.

Stawy Walczewskiego mają być wizytówką Grodziska Mazowieckiego. Jest szansa, że mieszkańcy będą z nich mogli korzystać już w wakacje. Dlatego grodziski magistrat chce zadbać o to, by przyjezdni mieli gdzie parkować.

Stawy Walczewskiego są oczkiem w głowie władz Grodziska Mazowieckiego. I nie ma się co dziwić, bo teren rekreacyjny ma przyciągać mieszkańców przez cały rok. Oprócz części parkowej znajdują się tu dwa stawy, po których będzie można pływać kajakiem, rowerem wodnym, a nawet niewielką żaglówką. Nie zabraknie miejsc do aktywnego spędzania czasu: siłowni plenerowych, boisk sportowych, kąpieliska czy  placu zabaw. Wypocząć będzie można natomiast na leżakach i hamakach które również się tu pojawią.

Takie miejsce z pewnością będzie przyciągać nie tylko samych grodziszczan, ale i mieszkańców okolicznych miejscowości. Kłopot jednak w tym, że w pobliżu stawów znajduje się tylko prowizoryczny niezagospodarowany parking. Dlatego władze Grodziska postanowiły rozwiązać ten problem. Przy ul. Nadarzyńskiej powstanie utwardzony i oświetlony parking z 56 miejscami postojowymi (dwa z nich będą przeznaczone dla osób niepełnosprawnych). Pojawia się jednak pytanie czy to nie za mało? – Zdajemy sobie sprawę, że liczba miejsc parkingowych jest niewystarczająca, ale budujemy tyle ile zmieści się na tym terenie – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego. – Planujemy stworzenie jeszcze jednego parkingu na ul. Wioślarskiej w miejscu starych budynków, które w połowie roku chcemy rozebrać – dodaje.

Parking przy ul. Nadarzyńskiej ma powstać w ciągu 60 dni od daty podpisania umowy. Wiele więc wskazuje na to, że z parkingu będzie można korzystać już w wakacje.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.