Wydłużył się remont kamieniczki

Pruszków

Remont zabytkowej kamienicy przy ul. Prusa 66 w Pruszkowie miał zakończyć się pod koniec lipca. Jak informuje TBS „Zieleń Miejska” (zarządca budynku) niestety wystąpiły nieoczekiwane trudności dlatego inwestycja potrwa dłużej niż planowano.

Ta kameralna kamieniczna jest jedną z najstarszych w Pruszkowie, bowiem powstała w 1882 r. Swoje lata świetności już dawno ma za sobą, a jeszcze niedawno widoczne popękane, sypiące się tynki nie dodawały jej uroku. Dlatego Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Zieleń Miejska” postanowiło odnowić budynek. Zaplanowano kompleksowy remont – renowację ścian, dachu, klatki schodowej i fundamentów. Z racji tego, że obiekt znajduje się pod ochroną konserwatora zabytków każdy szczegół dotyczący inwestycji musiał być wcześniej uzgodniony.

Urocza kamieniczka miała zaskoczyć mieszkańców Pruszkowa swoim odnowionym wyglądem już w lipcu, jednak tak się nie stało. Dlaczego? – Powodów jest kilka. Remont prowadzimy w budynku, który jest cały czas zamieszkały. Do wykonania mieliśmy prace rozbiórkowe, które się przedłużyły gdyż jeden z najemców nie godził się aby rozebrać to, co stworzył samowolnie. Po odkryciu pewnych elementów budynku musieliśmy wykonać prace dodatkowe, które nie były uwzględnione w dokumentacji projektowej. Również na czas inwestycji wpłynęły konsultacje z konserwatorem zabytków np. uzgodnienie otworów okiennych czy kolorystyki elewacji mimo, że opisano ją w dokumentach – mówi Zbigniew Piotrzkowski, prezes TBS „Zieleń Miejska”.

Dodatkowo m.in. należało wzmocnić konstrukcję dachu i wymienić część krokwi. Ponadto stropy w niektórych lokalach nie były w najlepszym stanie.

„Zieleń Miejska” zapewnia, że remont zakończy się w obecnym kwartale, czyli do końca września.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.