Druga tura wyborów przed nami

Region

W dwóch miastach powiatu grodziskiego i w aż czterech miastach powiatu pruszkowskiego mieszkańcy po raz kolejny pójdą do urn. Druga tura wyborów samorządowych odbędzie się w najbliższą niedzielę, 5 grudnia 2010.

Największa niespodzianka miała miejsce w Brwinowie, gdzie dotychczasowy burmistrz, Andrzej Guzik mimo, że uzyskał 31,42 proc. głosów, nie zakwalifikował się do drugiej tury wyborów. O fotel burmistrza Brwinowa walczyć będą Arkadiusz Kosiński (33,43 proc.) i Krzysztof Falkowski (32,92 proc.).

Również w Podkowie Leśnej na stanowisku burmistrza na pewno zasiądzie nowa osoba. Urzędujący jeszcze burmistrz Andrzej Kościelny nie startował w tegorocznych wyborach. Mieszkańcy Podkowy w niedzielnym głosowaniu swoje głosy będą mogli oddać na Małgorzatę Stępień-Przygodę (37,60 proc.) lub Marcina Olejnika (25,72proc.).

W pozostałych czterech miastach na stanowisku burmistrza lub wójta w zależności od głosowania mieszkańców zasiądą dotychczasowi włodarze lub zupełnie nowi urzędnicy. W Milanówku Jerzemu Wysockiemu zabrakło niecałych trzech procent do reelekcji (47,30 proc.). Teraz o fotel burmistrza będzie walczyć z Haliną Wolską (37,48 proc.).

Druga tura odbędzie się również w Piastowie. Tu Zdzisław Brzeziński (32,95 proc.) zmierzy się z Markiem Kubickim (26,06 proc.). Natomiast mieszkańcy Michałowic na stanowisko wójta mogą wybrać Krzysztofa Grabkę (41,98 proc.) lub Sławomira Walendowskiego (26,36 proc.). Ciekawie również zapowiada się druga tura wyborów w Raszynie gdzie w fotelu wójta może zasiąść Janusz Rajkowski (35,58 proc) lub Andrzej Zaręba (30,79 proc.).

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.