Starostwo Powiatu Pruszkowskiego 
zmodernizuje ulicę Grodziską

Region

Lada dzień rozpocznie się remont i modernizacja ul. Grodziskiej w Brwinowie. Pruszkowskie Starostwo Powiatowe odnowi ulicę na całej długości. Jednak realizację inwestycji przewidziano na trzy lata.

Ulica Grodziska biegnie 
od ronda Wacława Kowalskiego w Brwinowie aż do granicy z Milanówkiem, za którą wpada do drogi wojewódzkiej nr 719. Ulica ma status drogi powiatowej i jest jedną z głównych ulic Brwinowa – przy niej m.in. znajduje się urząd miasta i gminy. Jej stara nawierzchnia jest już mocno zniszczona i domaga się naprawy. Starostwu Powiatu Pruszkowskiego udało się uzyskać wsparcie dla tej inwestycji z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 – 2011.

Nabór wniosków na dofinansowanie budowy lub modernizacji dróg lokalnych na Mazowszu zakończył się 30 września. Powiat Pruszkowski złożył wniosek na przebudowę ul. Grodziskiej w Brwinowie. Został on oceniony pozytywnie pod względem formalnym i merytorycznym i otrzymał 141 na 150 pkt możliwych do zdobycia. Tym samym wniosek został zatwierdzony do dofinansowania w ramach tzw. schetynówek. Wysokość dofinansowania z budżetu państwa wyniesie 1 mln zł.

Jak informuje Sławomir Walendowski, zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji i Drogownictwa Pruszkowskiego Starostwa Powiatowego, te pieniądze przewidziane są dopiero na przyszły rok. Jednak aby przyspieszyć rozpoczęcie inwestycji, powiat jeszcze w tym roku rozpocznie prace na ul. Grodziskiej. – W tym roku wykonamy tylko fragment ulicy, za który zapłacimy z własnych środków – mówi Walendowski. Starostwo przeznaczyło na ten cel 384 tys. zł.

– W przyszłym roku, gdy otrzymamy pieniądze z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, będziemy realizować dalszą część inwestycji – dodaje Walendowski. – Modernizacja całej ulicy, liczącej 1305 m długości jest rozłożona na etapy i potrwa trzy lata.

Droga nie tylko otrzyma nową nawierzchnię, ale także zostanie przebudowana. Wzdłuż niej powstaną nowe ciągi pieszo-rowerowe. Pojawią się także elementy spowolnienia ruchu, takie jak azyle dla pieszych na środku jezdni.

Inwestycja jest obecnie na ostatnim etapie przygotowania – podpisywania umów z wykonawcami i uzyskania wszelkich stosownych pozwoleń. Jak informuje Pruszkowskie Starostwo Powiatowe, procedura ta powinna się zakończyć w najbliższych dniach. Wkrótce potem rozpocznie się pierwszy etap modernizacji ulicy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.