Nowa świetlica na osiedlu Kopernika

Region

Niespełna rok trwała budowa świetlicy środowiskowej na osiedlu Kopernika w Grodzisku Mazowieckim. Budynek o powierzchni użytkowej 400 mkw. ma nie tylko służyć dzieciom i młodzieży, ale i być miejscem spotkań mieszkańców. Władze Grodziska na jego budowę i wyposażenie wydały ok. 1,8 mln zł.

Obecnie w świetlicy przy ul. Westfala trwają prace wykończeniowe. Na dniach przywiezione zostaną meble, sprzęt multimedialny, komputery i książki. Robotnicy muszą się spieszyć, bo oficjalne otwarcie zaplanowano na 11 listopada.
Zastępca burmistrza Grodziska Mazowieckiego Piotr Galiński, nie kryje, że świetlica powstała właśnie na tym osiedlu, ponieważ prosili o nią sami mieszkańcy.

– Otrzymywaliśmy sygnały, że takie miejsce jest potrzebne. Jedna z sal wyposażona będzie w projektory i sprzęt multimedialny. Pozwoli to m.in. na organizowanie spotkań z prezentacjami. Będzie to też miejsce do ciekawego spędzania czasu dla dzieci i młodzieży, oraz dorosłych – mówi Galiński. Dodaje też, że jeśli będzie taka potrzeba w godzinach popołudniowych organizowana będzie tam opieka dla dzieci.

Na 400 mkw. znajdą się m.in. dwie duże sale wielofunkcyjne, punkt biblioteczny – będący filią biblioteki Domu Kultury, sala kominkowa i duży hol. Stanąć w nim mają czerwone skórzane kanapy i krzesła.

Świetlica ma działać nie tylko w godzinach popołudniowych. Rano mają gościć tu uczniowie z pobliskiego zespołu szkolno – przedszkolnego. Do szkoły tej uczęszcza bardzo dużo dzieci, więc zajęcia odbywają się w systemie dwuzmianowym. Nowe, przestronne pomieszczenia świetlicy będą służyły także tym dzieciom, które na co dzień tłoczą się w szkolnych klasach.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.