Latarnie na Daktylowej zaświecą dopiero w przyszłym roku

Region

Mieszkańcy domów przy Daktylowej w Opypach nie mogą się doczekać, kiedy ich ulica przestanie tonąć w egipskich ciemnościach. Niestety na montaż latarni będą musieli poczekać do przyszłego roku. Instalacja oświetlenia nie znalazła się w planie inwestycyjnym na ten rok.

– Większość znajomych, która nas odwiedza, ucieka od nas zanim się ściemni. Po zmroku mało kto odważy się tu przejść pieszo – skarży się pani Magdalena. Po zmroku jest tu ciemno jak w lesie, a sytuacja ta utrzymuje się już od dawna. Wszystko wskazuje jednak na to, że sytuacja szybko się nie poprawi.

Daktylowa jest ulicą leżącą na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki. Dlatego pieniądze na jej oświetlenie muszą znaleźć się w grodziskim budżecie. Stanisław Olkowski z obsługi interwencyjno – technicznej gminy, nie kryje, że tegoroczny budżet przewidziany na inwestycje oświetleniowe został już zagospodarowany. Zapewnia jednak, że urzędnicy wiedzą o tym, że montaż oświetlenia jest tam potrzebny. – Zleciliśmy już wykonanie projektu wraz z kosztorysem oświetlenia na tej ulicy. Ma on być gotowy 30 listopada – mówi Olkowski. Dodaje od razu, uspokajając mieszkańców, że projekt, jest przygotowywany po to, by pobudować oświetlenie. Nam udało się dowiedzieć, że lampy na Daktylowej mają mieć eleganckie oprawy zamontowane na aluminiowych, niskich słupach.

Zapytany kiedy ruszy inwestycja, zapewnia, iż na pewno w przyszłym roku. – Na chwilę obecną nie mogę podać konkretnych terminów. Zanim zaczniemy coś planować musi być najpierw zatwierdzony projekt budżetu na przyszły rok. Dopiero gdy będziemy wiedzieli jaka kwotą dysponujemy, ustalimy co będzie robione w pierwszej kolejności. Ma to nastąpić do 15 listopada – informuje.

W tegorocznym budżecie na inwestycje tego typu przeznaczono 600 tys. zł. Kwota na rok 2011 nie powinna więc być niższa.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.