Debata prezydencka w Pruszkowie

Region

W ramach trwającej kampanii przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi we wtorek 16 listopada odbędzie się spotkanie-debata mieszkańców Pruszkowa z kandydatami na prezydenta miasta. Organizatorem debaty są organizacje społeczne skupione w Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Pruszkowskiego.

W debacie wezmą udział wszyscy trzej zarejestrowani na listach wyborczych kandydaci na urząd prezydenta miasta: urzędujący prezydent Jan Starzyński, startujący z listy Samorządowego Porozumienia Pruszkowskiego, oraz jego kontrkandydaci – Wojciech Gawkowski z listy Platformy Obywatelskiej i Józef Osiński z listy Prawa i Sprawiedliwości.

W ramach debaty z mieszkańcami będą oni mogli przedstawić swoje programy rozwiązywania najważniejszych problemów Pruszkowa oraz odpowiedzą na szereg pytań nurtujących mieszkańców miasta.

Spotkanie, z udziałem mieszkańców i zaproszonych mediów, odbędzie się w budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie. Początek o godz. 19.00. Interesujące Pruszkowian zagadnienia i pytania do kandydatów zainteresowani mieszkańcy mogą zgłaszać przed debatą na adres mailowy: ngo.pruszkow@gmail.com

Debata przygotowana przez pruszkowskie organizacje społeczne będzie elementem ogólnopolskiej akcji prowyborczej pt. „Masz głos, masz wybór” rozwiniętej przez Fundację im. Stefana Batorego oraz Szkołę Liderów. Na terenie powiatu pruszkowskiego akcję podjęły organizacje skupione w Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Pruszkowskiego.
Efektem ich zaangażowania, oprócz debaty prezydenckiej w Pruszkowie, będzie podobna debata z kandydatami na urząd burmistrza w Piastowie (15.XI o godzinie 19:00 w klubie osiedlowym NOVUS) oraz organizowane lokalnie spotkania-debaty mieszkańców z kandydatami na radnych, np. w Malichach (także 15.XI).

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.