Pierwsza setka za nami

Region

Jak ten czas leci. Kiedy w czerwcu 2005 roku pisałem premierowego wstępniaka do pierwszego wydania WPR nie myślałem, że tak szybko przyjdzie mi pisać go do setnego numeru.

Gazeta WPR ukazywała się wówczas raz w miesiącu, łatwo więc było policzyć, że setka na okładce powinna pojawić się najwcześniej po ośmiu, dziewięciu latach. A tu proszę, chwila, moment i pierwsza setka stała się faktem. Może nie jest to jeszcze powód, by obchodzić jubileusz, ale okrągła liczba wydań skłania do przemyśleń i refleksji. Tym bardziej, że tak się złożyło iż setny numer jest jednocześnie świątecznym, a także ostatnim wydaniem WPR w 2010 roku. Od następnego, przyszłorocznego znów będziemy zaczynać liczyć od początku, tyle, że z jedynką z przodu i dwoma z tyłu.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy naszym Czytelnikom zdrowia, szczęścia, pogody ducha, wszelkiej pomyślności, najpiękniejszych prezentów choinkowych, upojnego Sylwestrowego Balu, a w nadchodzącym nowym 2011 roku spełnienia najskrytszych marzeń, realizacji zamierzeń i wytyczonych celów. Nowo wybranym władzom życzymy spełnienia wyborczych obietnic, radnym godnych diet i trafnych decyzji, koalicjantom słabej opozycji, opozycjonistom na odwrót, policji świętego spokoju, kierowcom wyremontowanych dróg i braku korków, a służbom drogowym ani grama śniegu oraz rychłego nadejścia wiosny.

A czego moglibyśmy życzyć sobie? Właściwie niczego szczególnego. Mniej skarg i interwencji prasowych, a więcej informacji o rzeczywistych osiągnięciach i sukcesach. Jakby to było miło napisać, że oddano właśnie do użytku obwodnicę Pruszkowa, podpisano porozumienie w sprawie wspólnego biletu, uruchomiono miejską komunikację, która na dodatek działa punktualnie jak szwajcarski zegarek, albo że nasi czytelnicy mogą wylosować bezpłatne zaproszenie na inaugurację festiwalu filmowego. Warto czasem pomarzyć. Czego i Państwu życzę.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.