Nowa szkoła w Książenicach

Region

Prawdopodobnie we wrześniu 2012 roku zostanie oddana do użytku większa i ładniejsza od obecnej siedziba szkoły w Książenicach. Aktualnie trwają prace projektowe.

Książenice rozwijają się w szybkim tempie. Powstaje tu coraz więcej domów jednorodzinnych, sprowadzają się osoby z dziećmi. Nie dziwi więc fakt, że mieszkańcy dopominają się o nowy budynek szkolny, dotychczasowy bowiem nie spełnia wymagań.

– Mamy nadzieję, iż nowy budynek szkolny w Książenicach zostanie oddany do użytku 1 września 2012 roku. Obecnie przygotowywana jest dokumentacja. Nie tak dawno, bo dwa lata temu, obecna placówka przeszła gruntowny remont: został wymieniony dach, elewacja zewnętrzna i ogrzewanie. Pomimo to jednak, dotychczasowa siedziba szkoły nie spełnia wymagań. W obecnej chwili mamy 90 uczniów, a potrzeby są znacznie większe – mówi Katarzyna Galla, dyrektor Szkoły Podstawowej w Książenicach.

Nowy budynek szkolny ma powstać na działce przy ul. Marylskiego. Aktualnie trwają prace projektowe. Według planu, zostaną one zakończone w lutym 2011 roku, a następnie zostanie ogłoszony przetarg na ich realizację. Budynek będzie miał powierzchnię ok. 3000 m kw. i będzie przeznaczony dla ok. 350 dzieci. W ramach projektu zostanie również wybudowane boisko sportowe oraz duża sala gimnastyczna. Wykonawca zostanie wyłoniony w trybie przetargu nieograniczonego, a szacunkowy koszt inwestycji wynosi 14 mln zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.