Chlebnia i Łąki z nowymi boiskami

Region

W przyszłym roku, na terenie gminy Grodzisk Maz. powstaną dwa nowe boiska sportowe – przy Zespole Szkół nr 1 na ul. Zielony Rynek oraz w Chlebni.

W ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012”, przy Zespole Szkół nr 1 w Grodzisku Maz. powstaną dwa boiska: jedno o wymiarach 58 x 30 m. z nawierzchnią z trawy syntetycznej będzie służyło do gry w piłkę nożną. Na drugim, uniwersalnym boisku o wymiarach 32 x 19 m. z nawierzchnią z poliuretanu młodzież będzie mogła grać w piłkę ręczną, siatkówkę i koszykówkę. Oba boiska zostaną ogrodzone i oświetlone.

Koszt inwestycji wyniesie ponad 1 milion zł. Na jej realizację gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości ok. 40%. Wykonawcą jest firma Panorama II Sp. z o.o. Budowa rozpoczęła się w listopadzie br, przewidywany termin jej zakończenia to maj 2011 roku.

Również w podgrodziskiej Chlebni, w lipcu br. rozpoczęła się budowa dwóch boisk o nawierzchni z trawy naturalnej do gry w piłkę nożną. Boisko główne będzie miało wymiary 50 x 90 m., zaś treningowe – 40 x 70 m.

Termin zakończenia tej inwestycji planowany jest na czerwiec przyszłego roku, wykonawcą jest firma Consensus, koszt realizacji wyniesie ok. 220 000 zł.

Gmina Grodzisk Maz. dużą wagę przywiązuje do inwestycji sportowych. W lipcu br. został oddany do użytku skatepark przy ulicy Sportowej, gdzie młodzież może doskonalić swoje umiejętności jazdy na rowerach BMX i na rolkach, a w czerwcu GKS Pogoń zyskał nowe boisko z nawierzchnią z trawy syntetycznej o wymiarach 106 x 66 m.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.