Wycinka? Tak, ale tylko starych i chorych drzew

Pruszków

Na terenie Mazowieckiego Specjalistycznego Centrum Zdrowia w Pruszkowie trwa wycinka drzew. Mieszkańcy zastanawiają się czy prace są prowadzone legalnie.

Informacje o prowadzonej wycince otrzymaliśmy od jednego z naszych czytelników za pośrednictwem facebooka. – Hej mam pytanie wiecie może coś więcej o trwającej wycince drzew na terenie szpitala Tworki? Z tego co wiem od 1 marca jest zakaz wycinki ze względu na sezon lęgowy ptaków – napisał do nas Piotr. 

Postanowiliśmy sprawdzić czy na wycinkę została wydana zgoda. – Teren szpitala w dzielnicy Tworki podlega pod mazowieckiego konserwatora zabytków i to on wydaje zgodę na wycinkę drzew. Z tego co nam wiadomo konserwator wyraził zgodę na przeprowadzenie prac – poinformowali nas urzędnicy z Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Pruszkowie.

W jakim celu jest prowadzona wycinka? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do dyrekcji Mazowieckiego Specjalistycznego Centrum Zdrowia w Pruszkowie. – Prowadzimy prace związane z oczyszczeniem naszego zasobu zielonego. Wycinamy stare i schorowane drzewa. Wśród nich są między innymi topole, które zagrażają ludziom i budynkom. Część prac związanych z wycinką krzewów wykonujemy własnymi siłami, wycinkę drzew zlecamy wykwalifikowanym firmom. Każde drzewo jest usuwane zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków. A wszystkie prace mamy odpowiednie zgody – poinformowała nas Lidia Rudzka, dyrektor Mazowieckiego Specjalistycznego Centrum Zdrowie. – Usuwamy stare i chore drzewa by zwiększyć bezpieczeństwo pacjentów i mieszkańców naszego terenu. Wiele drzew ze względu na swój stan stanowi duże zagrożenie – dodaje. 

Dyrektor Rudzka zapewnia, że wszystkie prace prowadzone są pod nadzorem inspektora zgodnie z przygotowanym harmonogramem. Wycięte drzewa zastąpią nowe okazy. – Na terenie szpitala dokonamy również nowych nasadzeń zieleni. Konserwator przedstawił nam zalecenia dotyczące między innymi gatunków drzew i tymi wskazówkami będziemy się kierować – dodaje dyrektor Lidia Rudzka.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.