Wybudują świetlicę w Kaniach

Brwinów

To melodia przyszłości, ale temat budzi żywe zainteresowanie mieszkańców Kań. Gmina Brwinów przygotowała dwie koncepcje budowy świetlicy, z którymi zainteresowani mieli okazję się zapoznać.

Temat pojawił się podczas „trasy objazdowej” burmistrza Arkadiusza Kosińskiego. – Na wrześniowym spotkaniu w Kaniach mówiłem o projektowaniu świetlicy przy ul. Piłsudskiego. Temat wywował zainteresowanie wśród mieszkańców, którzy chcieli zapoznać się z planami i zgłosić swoje uwagi – wyjaśnia Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów.

W związku z tym włodarz postanowił zorganizować kolejne spotkanie i przedstawić mieszkańcom sprawę „czarno na białym”. – Przygotowaliśmy dwie koncepcje. Pierwsza to budynek w formie świetlicy wiejskiej nawiązujący do charakteru zagrodowego. Można powiedzieć, że jest nieco staroświecki. Budynek, zadaszony taras i wiata na rowery mają proste formy ze spadzistymi dachami. W drugiej opcji świetlica prezentuje się jako nowoczesny budynek, który posiada m.in. przeszklenia na dachu. To prosta i zwarta bryła, z tarasem pod dachem budynku i wiatą na rowery przylegającą bezpośrednio do elewacji. Właśnie ta propozycja spotkała się z przychylnością mieszkańców – prezentuje burmistrz Brwinowa.

Wszyscy z niecierpliwością czekają na świetlicę, która umożliwi organizację spotkań czy też wydarzeń kulturalnych. Na efekty trzeba jednak poczekać. – Projekt świetlicy w Kaniach, wraz z pozwoleniem na budowę, ma być gotowy do 30 czerwca 2018 roku. Planuję wprowadzić inwestycję do budżetu na 2019 rok – zapowiada Arkadiusz Kosiński.

Do 15 listopada urząd czeka na uwagi ze strony mieszkańców. Można je przesyłąć na adres magistrati (Urząd Gminy Brwinów, ul. Grodziska 12, 05-840 Brwinów) bądź drogą mailową: konsultacje@brwinow.pl z dopiskiem „Świetlica w Kaniach”.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.