Wybudują przedszkole

Żabia Wola

Gmina Żabia Wola przygotowuje się do poważnej inwestycji. Na jej terenie powstanie przedszkole dla około 100 dzieci.

Pierwszy krok w kierunku budowy placówki gmina już zrobiła. Samorząd rozstrzygnął przetarg na wykonawcę przedszkola, więc nie pozostaje nic innego jak przystępować do pracy. Według założeń roboty budowlane powinny zakończyć się do 31 maja 2017 roku.

Budowa przedszkola to kosztowna inwestycja dla gminy. W postępowaniu przetargowym do urzędu wpłynęło dziewięć oferty, a więc urzędnicy mieli pełne ręce roboty, aby sprawdzić zgodność złożonych propozycji z kryteriami. Po analizach udało się wyłonić zwycięską ofertę, która opiewa na prawie 5,2 mln zł. Gmina musi jeszcze podpisać umowę z wykonawcę, aby ten mógł rozpocząć prace. Niewykluczone, że pierwsze działania rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Jak ma wyglądać obiekt? Chodzi o 4-oddziałowe przedszkole przeznaczone dla około 100 dzieci, które zostanie odpowiednio wyposażone. Wewnątrz będą znajdowały się cztery sale do zajęć oraz zaplecze podzielone na  dwie części: administracyjną i kuchenno-techniczną. Projektowany budynek zestawiono z czterech prostych brył o podobnej wielkości. Powierzchnię zabudowy określono na 1130 m2, a powierzchnia użytkowa obiektu ma wynieść prawie 1030 m2. Planowane jest wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w budynku.

Przedszkole zostanie zlokalizowane przy ul. Leśnej 2. Obecnie teren ten jest zakrzaczony i porośnięty drzewami, a więc na początek konieczne jest jego uporządkowanie. Do działki zostało już podciągnięte przyłącze energetyczne.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.