Wybudują plac zabaw… dla dorosłych

Region

Zjeżdżalnie, huśtawki a może nawet piaskownica – to wszystko już niebawem będzie dostępne na placu zabaw dla dorosłych, który ma powstać w Ursusie.

Ilu z was przychodząc ze swoim maluchem na plac zabaw miało ochotę usiąść na huśtawce i się rozbujać? Zapewne wielu. Teraz będzie można to zrobić. W Ursusie ma powstać plac zabaw dla dorosłych, bo kto powiedział, że z huśtawek czy zjeżdżalni mogą korzystać tylko dzieci.

Skąd wziął się pomysł takiej inwestycji? – Pomysł na budowę placu zabaw dla dorosłych pojawił się w ramach budżetu partycypacyjnego. W jego ostatniej edycji zyskał aprobatę mieszkańców i został wybrany do realizacji. Podobne place zabaw działają już w europejskich miastach – przyznaje Agnieszka Wall, rzecznik prasowy Urzędu Dzielnicy Ursus. – Plac będzie położony przy ul. Rakuszanki – dodaje.

Dziś jeszcze nie wiadomo jakie elementy pojawią się na wspomnianym placu zabaw. Pod uwagę brane są dwie opcje. Pierwsza to skorzystanie z dostępnych na rynku urządzeń zabawowych, które posiadają odpowiednie atesty. Oczywiście dostosowane do potrzeb osób dorosłych. Drugi wariant zakłada stworzenie „zabawek” według indywidualnego projektu. Tu jednak wymagane jest przeprowadzenie procedury certyfikacji po zakończeniu budowy. – Szczegóły dotyczące wyboru urządzeń zostaną doprecyzowane na etapie tworzenia dokumentacji projektowej, we współpracy z wnioskodawczynią. Wizualizacji projektu można spodziewać się pod koniec maja 2016 r. Przewidywany termin rozpoczęcia inwestycji to przełom czerwca i lipca bieżącego roku. Szacowany koszt przedsięwzięcia to 218 tys. zł – zaznacza Wall.

Ursus w ostatnim czasie staje się coraz atrakcyjniejszy pod względem rekreacji. Już dziś plac zabaw dla dzieci „Hasanka” przyciąga rzesze mieszkańców. Nie tylko Ursusa, ale i Piastowa czy Michałowic. To jednak nie koniec władze dzielnicy planują również stworzenie Eko Parku. Więcej tutaj. – Budowa placu zabaw dla dorosłych to kolejna ciekawa inicjatywa mieszkańców Ursusa. Tym razem powstanie wyjątkowe miejsce do spędzania wolnego czasu dla młodzieży i dorosłych. Budowę planujemy na czerwiec tak, aby oddać plac do dyspozycji mieszkańców na sezon letni 2016 r – mówi nam Urszula Kierzkowska burmistrz Ursusa.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.