Wybudują nową świetlicę i boisko

Grodzisk Maz.

Kilka dni temu informowaliśmy o planach budowy świetlicy w miejscowości Szczęsne. Tymczasem grodziski magistrat szykuje się do budowy kolejnego obiektu tego typu. Tym razem chodzi o inwestycje w Kraśniczej Woli.

Przygotowania do budowy świetlic na terenie grodziskiej gminy trwają od dawna. W ubiegłym roku zlecono wykonanie dokumentacji projektowej dla budynków, które mają powstać m.in. w Opypach, Czarnym Lesie, czy właśnie w Kraśniczej Woli.

Urząd w Grodzisku Mazowieckim rozpoczął właśnie poszukiwania firmy, która zajmie się budową świetlicy w ostatniej z wymienionych wyżej miejscowości. W budynku znajdzie się duża sala główna w której będą mogły odbywać się zebrania mieszkańców, znajdzie się też miejsce na salę informatyczną, szatnię, pomieszczenia socjalne i toalety. Przed budynkiem powstanie osiem miejsc parkingowych.

To jednak nie koniec. Obok świetlicy powstanie wielofunkcyjne boisko sportowe. Będzie można zagrać tu w mini piłkę nożną, piłkę ręczną, siatkówkę oraz koszykówkę. Warto dodać, że boisko zostanie oświetlone. Na terenie działki pojawi się również nowa zieleń.

Wykonawca wybrany w przetargu będzie miał 320 dni na realizację zleconych prac, a to oznacza, że mieszkańcy ze świetlicy będą mogli korzystać w połowie 2018 r.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.