Wybudują market w Milanówku?

Milanówek

A jednak. Po wielu latach spekulacji rozpoczęła się formalna procedura pozyskania pozwoleń na powstanie wielkopowierzchniowego marketu budowlanego na terenie dawnej milanowskiej fabryki Mifam. Przeciwnikiem inwestycji jest burmistrz Piotr Remiszewski.

O tym, że na terenie słynnej, nieistniejącej już fabryki Mifam może powstać sklep budowlany jednej z ogólnopolskich sieci, mówiło się od dawna. Sprawą zajmowały się już władze Milanówka poprzedniej kadencji. Wiele kontrowersji pojawiło się wśród mieszkańców. Część stanowczo protestuje wobec budowy wielkopowierzchniowego marketu argumentując, że tego typu obiekty kłócą się z charakterem miasta-ogrodu. Inni wskazują, że pojawienie się tak dużego sklepu w centrum miasta dodatkowo zakorkuje Milanówek.

Obawy te odżyły  w połowie grudnia, kiedy opublikowane zostało obwieszczenie burmistrza miasta-ogrodu o możliwości składania skarg i wniosków do oceny oddziaływania tej inwestycji na środowisko. To oznacza, że inwestor poważnie traktuje plany budowy w Milanówku nowego sklepu i rozpoczął formalną drogę do ich realizacji.

Co ważne, mieszkańcy Milanówka mogą wyrażać swój sprzeciw wobec inwestycji. Do 11 stycznia 2019 r. urząd miasta czeka na uwagi i wnioski przekazywane elektronicznie, ustnie lub pisemnie.

W międzyczasie swoje stanowisko w tej sprawie zaprezentował świeżo upieczony burmistrz Piotr Remiszewski. – Zdecydowanie wyrażam swoją dezaprobatę dla pomysłu budowy przy ul. Sabiny Dembowskiej wielkopowierzchniowego hipermarketu – zaznacza włodarz miasta-ogrodu. – Idąc tropem moich wyborczych deklaracji partycypacji społecznej w kluczowych dla Milanówka decyzjach, zachęcam Państwa do aktywności i udziału w postępowaniu w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla tego przedsięwzięcia. Zgodnie z tym trybem możecie Państwo wyrazić swoją opinię, a sądząc z treści komentarzy internetowych, jak sądzę, powszechną dezaprobatę dla tego typu inwestycji w Milanówku – dodaje Piotr Remiszewski.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 13

13 odpowiedzi na “Wybudują market w Milanówku?”

 1. Hbx pisze:

  Mam nadzieję że Metalowiec jakoś się utrzyma, rewelacyjny sklepik.

 2. Alek pisze:

  Stanowczo sprzeciwiam się powstawaniu tego typu inwestycji na terenie Milanówka.

 3. wgm pisze:

  Może czas pomyśleć w końcu o południowej obwodnicy Grodziska i Milanówka !!!!!!

 4. parzniewianin pisze:

  Do inwestorów. Jak nie chcą marketu u siebie to wybudujcie go w Parzniewie. Pomyślcie o tym. Super lokalizacja. Komunikacja ok. Bliskość dużego miasta, a i burmistrz MiG Brwinów chętnie powita nowego dużego płatnika podatków.

  • Marek pisze:

   jasne ,że niech budują Tylko Oni tam nie chcą a w Milanówku zablokują nie tylko Milanówek ale Grodzisk i Brwinów Już teraz korki ,ze nie można przejechać.

  • x pisze:

   Jakich podatków? Od nieruchomości? Ten podatek ktoś i tak będzie płacił… a w żaden sposób nie pokryje to kosztów naprawy zniszczonych dróg.

 5. AVP pisze:

  I komu ten market potrzebny jest?? Nie to że zakorkuje się całkowicie Milanówek to na dodatek ile ludzi pracę straci którzy pracują obok a przecież dodatkowo Milanówek jest miastem ogrodu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły