Wybudują lokale komunalne

Piastów

Niewystarczająca liczba mieszkań komunalnych to bolączka wielu miast. Na tej liście znajduje się również Piastów, który postanowił zająć się sprawą. Magistrat ogłosił przetarg na wykonanie zespołu budynków komunalnych.

Z pewnością to krok w dobrą stronę. Inwestycja zostanie wykonana na działce pomiędzy ul. gen. Maczka i ul. płk. Sułkowskiego – Do tej pory nie budowaliśmy takich obiektów. W większości nasze zasoby stanowią budynki przedwojenne. Planowana inwestycja to 38 mieszkań. Budynek będzie energooszczędny i wykonany w dobrym standardzie. Mamy świadomość, że nie zlikwiduje to wszystkich problemów. Zapotrzebowanie na lokale komunalne jest znacznie większe – tłumaczy Konrad Rytel, zastępca burmistrza Piastowa.

Piastów już na wiosnę miał przygotowaną dokumentację projektową, jednak zwlekał z ogłoszeniem przetargu. Włodarze czekali na zakończenie prac przy budowie odwodnienia północnej części miasta. – Cały rok przygotowaliśmy projekty oraz niezbędną dokumentację. Udało nam się uzyskać dotację z Banku Gospodarstwa Krajowego. Otrzymamy 35 proc. wartości całej inwestycji. Jaka będzie to kwota, okaże się po wyłonieniu wykonawcy – przedstawia Rytel.

Zapotrzebowanie na lokale komunalne jest duże, a ich liczba ograniczona. Kto może liczyć na mieszkanie? – O tym zadecyduje komisja miejska po uwzględnieniu odpowiednich kryteriów – podaje zastępca burmistrza.

Na efekty trzeba będzie poczekać. Do 26 października potencjalni wykonawcy mogą składać oferty w postępowaniu przetargowym. Prawdopodobnie budowa ruszy jeszcze w tym roku, ale jej końca należy wypatrywać w czerwcu 2018 roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.