Wybuch w Ursusie. Sprawcę zatrzymano w Pruszkowie

Region

Mężczyzna podejrzany o podłożenie ładunku wybuchowego w jednym z bloków na terenie Ursusa jest już w rękach policji. Jak się okazało jest nim 41-letni mieszkaniec Pruszkowa.

Środowy poranek, 28 czerwca rozpoczął się nie najlepiej dla mieszkańców bloku w Ursusie. Około godz. 7.00 przy ul. Sosnkowskiego doszło do wybuchu, prawdopodobnie eksplodował granat. – Potwierdzam, że w budynku doszło do eksplozji. Jest jednak za wcześnie, by określić co konkretnie się tam stało – informował nas wczoraj podkom. Sylwester Marczak, rzecznik Prasowy Komendy Stołecznej Policji.

Jeszcze przed wybuchem na miejscu pojawili się policyjni pirotechnicy z warszawskiego Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji i funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego. Zgłoszenie dotyczyło niebezpiecznego przedmiotu podłożonego w klatce. Błyskawicznie podjęto decyzję o ewakuacji wszystkich mieszkańców. Blok musiało opuścić 80 osób. Chwilę później okazało się, żeby była to słuszna decyzja, bowiem ładunek eksplodował.

Pierwsza najważniejsza informacja była taka, że nikomu nic się nie stało. Następnie rozpoczęły się poszukiwania sprawcy zdarzenia. – Policjanci z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw KSP od samego początku bardzo intensywnie pracowali nad ustaleniem nie tylko, z jakim przedmiotem mieli do czynienia, ale również nad ustaleniem osoby, która go podłożyła. Policjanci szybko wpadli na trop podejrzanego. Jego zatrzymanie było jedynie kwestią czasu – informuje Komenda Stołeczna Policji. 

Po kilku godzinach zatrzymaną podejrzanego mężczyznę. To 41-letni mieszkaniec Pruszkowa, który wcześniej był notowany w kartotekach policyjnych. – W trakcie zatrzymania był zaskoczony i nie stawiał oporu. Ostatecznie trafił do policyjnego aresztu – poinformowała KSP.

Wczorajsze czynności policyjne trwały do późnych godzin. Uczestniczył w nich prokurator z Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej, który nadzoruje to postępowanie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.