Wybrano wykonawcę, który rozbuduje szkołę na Gąsinie

Pruszków

Wiemy która z firm zajmie się rozbudową Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Pływackiej w Pruszkowie. Teraz pozostaje tylko czekać na rozpoczęcie prac budowlanych.

Trudno nie zauważyć, że trzy pruszkowskie dzielnice – Żbików, Gąsin i Bąki –  na przestrzeni ostatnich lat rozrosły się, a trend ten utrzymuje się cały czas. Krótko mówiąc wciąż przybywa nowych mieszkańców. I z tego powodu w pewnym momencie pojawił się problem. W znajdujących się tam placówkach edukacyjnych jest dość tłoczno… Prawdziwe oblężenie w tym roku przeżywa szkoła przy ul. Pływackiej. To jedna z mniejszych podstawówek w mieście, choć takie stwierdzenia niedługo odejdą w niepamięć. 

Planowana rozbudowa budynku nareszcie urzeczywistnia się, bowiem miasto wybrało wykonawcę tej inwestycji. Jest nim firma Strabag, która podjęła się rozbudowy szkoły za kwotę 47,6 mln zł. Była to najkorzystniejsza z wszystkich złożonych ofert, a przypomnijmy, że do przetargu starowały: Rembud (niemal 59 mln zł), Skanska (49,2 mln zł), Zab-Bud (48,8 mln zł). 

Pozostaje najważniejsze pytanie: kiedy rozpocznie się rozbudowa? – Jest to w formule zaprojektuj i buduj. Mamy pozwolenie na budowę i projekt budowlany, ale trzeba do tego dorobić projekt wykonawczy. W związku z tym potrwa około dwóch miesięcy zanim on powstanie. Jednak wykonawcę chcemy wprowadzić jeszcze w październiku – mówi Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa. – Myślę, że już w tym roku zaczną się tam poważniejsze prace budowlane, a w przyszłym roku wszystko będzie szło pełną parą – dodaje. 

Duże zmiany
Co konkretnie znajdzie się w nowym kompleksie na pruszkowskim Gąsinie? Oprócz ośmioletniej szkoły podstawowej na 725 uczniów pojawi się czterooddziałowe przedszkole dla 100 maluchów. Uzupełnieniem będzie zespół sportowy składający się z pełnowymiarowej sali gimnastycznej z rozsuwaną widownią na około 200 osób, małej sali gimnastycznej, sali fitness oraz sali do tenisa stołowego i siłowni. W kompleksie znajdzie się również miejsce na bibliotekę wraz z pracownią multimedialna. Uzupełnieniem będą trzy świetlice i sale do zajęć wyrównawczych. 

To jednak nie wszystko. Jak zapewniają władze Pruszkowa obiekt ma służyć również mieszkańcom Gąsina. W szkole znajdzie się bowiem filia biblioteki wraz z salą przeznaczoną m.in. na spotkania mieszkańców.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.