Wybrano wykonawcę budowy parkingu przy Stawach Walczewskiego

Grodzisk Maz.

Stawy Walczewskiego to duży obiekt, z którego będą korzystać nie tylko mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego. Dlatego zostanie wybudowany parking dla przyjezdnych. Wykonawca inwestycji został już wybrany.

Do przetargu wpłynęły dwie oferty. Pierwsza o wartości 423 tys. zł, a druga blisko 500 tys. zł. Najkorzystniejszą okazała się oczywiście ta z niższą kwotą. Złożyła ją firma Marbudex ze Skierniewic. Parking ma powstać w ciągu 60 dni od daty podpisania umowy, co oznacza, że będzie można z niego korzystać już w wakacje.

Takie miejsce jak Stawy Walczewskiego z pewnością nie będzie przyciągać wyłącznie mieszkańców Grodziska, ale i okolicznych miejscowości. Ci zmotoryzowani zyskają możliwość pozostawienia swoich samochodów na miejscach parkingowych, a będzie ich aż 56. Dwa z nich będą przeznaczone dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Nie zabraknie też oświetlenia. 

Gmina planuje też w przyszłości wybudować kolejny parking w tym rejonie. – Planujemy stworzenie jeszcze jednego parkingu na ul. Wioślarskiej w miejscu starych budynków, które w połowie roku chcemy rozebrać – mówił nam jeszcze w marcu Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.