Wybrano nowych radnych w Podkowie i Nadarzynie

Region

10 kwietnia odbyły się wybory uzupełniające do Rady Miasta w Podkowie Leśnej i Nadarzynie. Kto zwyciężył?

W Podkowie Leśnej uprawnionych do głosowania było 232 wyborców, natomiast swoje głosy oddały 94 osoby. Wybory uzupełniające dotyczyły okręgu nr 5. Zwycięzcą został Marcin Kaliński, zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Szacunek dla Podkowian – otrzymał 49 głosów. Drugi z kandydujących mężczyzn Szymon Czupryński (Komitet Wyborczy Wyborców Mieszkańcy dla Podkowy) otrzymał o cztery głosy mniej od swojego rywala.

Natomiast w Nadarzynie udział w wyborach wzięło blisko 30 proc. mieszkańców uprawnionych do głosowania. – W Okręgu wyborczym nr 1 wygrał Eugeniusz Kucharski ze 114 głosami. Na jego konkurenta Michała Śledzieckiego głosowało 71 osób. W Okręgu nr 2 największe poparcie wyborców 130 głosów uzyskał Tomasza Siwa. Na ubiegającego się o reelekcję Marcina Zaborowskiego, byłego radnego, którego mandat został wygaszony zagłosowało 81 osób. Trzeci kandydat Rafał Kowalski otrzymał 13 głosów – czytamy na facebooku gminy Nadarzyn.

Przypomnijmy dlaczego odbyły się wybory uzupełniające w obydwu gminach. Radna Podkowy Leśnej, Małgorzata Stępka została posądzona o potajemne nagrywanie rozmów służbowych. Jednak nie przyznała się do zarzucanego jej czynu. Mimo to, 26 listopada ubiegłego roku złożyła rezygnację z mandatu radnego. 8 grudnia Komisarz Wyborczy w Warszawie stwierdził ostateczne wygaśnięcie mandatu, a 20 stycznia wojewoda mazowiecki ogłosił termin wyborów uzupełniających.

Przeprowadzenie ponownego głosowania w Nadarzynie ma związek z wygaśnięciem mandatów radnych wybranych w listopadzie 2014 r., którzy nie złożyli w określonym czasie zeznań majątkowych. Radnym – Piotrowi Miszczukowi i Marcinowi Zaborowskiemu – po długiej batalii mandaty wygasił Naczelny Sąd Administracyjny.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.