Wybrano najlepszy przebieg linii 400 kV

Region

Na poniedziałkowym, trwającym jeszcze posiedzeniu Grupy Roboczej przedstawiono wyniki tzw. analizy wielokryterialnej. Wynika z niej, że najmniej szkodliwym dla mieszkańców i środowiska wariantem budowy linii wysokiego napięcia jest ten wzdłuż autostrady A2 i drogi krajowej nr 50.

To dobra wiadomość dla mieszkańców naszego regionu, którzy przez półtora roku protestowali przeciw powstaniu linii 400 kV w Jaktorowie, Żabiej Woli i mniejszych podgrodziskich miejscowościach. Jej ulokowanie wzdłuż autostrady A2 i DK50 pozwoli ominąć te tereny.

Wyboru najmniej uciążliwej trasy dokonali eksperci z Politechniki Warszawskiej. Przypomnijmy, że propozycji było pięć. Poza tą wskazaną jako najlepsza, oceniano wariant z wykorzystaniem linii 220 kV Kozienice- Mory-Piaseczno-Ołtarzew, przebieg wzdłuż DK 50 i istniejącej linii wysokiego napięcia Rogowiec-Ołtarzew oraz ten najbardziej oprotestowany, przecinający gminy Jaktorów i Żabia Wola w połowie.

Wskazanie najlepszej propozycji nie jest równoznaczne z podjęciem decyzji o budowie słupów wysokiego napięcia w tej lokalizacji, jednak znacznie uprawdopodabnia, że właśnie na tej trasie inwestycja zostanie zrealizowana.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.