Wybrano najlepsze propozycje na nazwę Amfiteatru

Milanówek

Komisja konkursowa wybrała trzy najlepsze propozycje na nazwę milanowskiego amfiteatru. – W tym tygodniu będą one poddane pod głosowanie mieszkańców – mówią urzędnicy.

Najbardziej popularną, potoczną nazwą Amfiteatru w Milanówku jest „Dołek”. W ubiegłym roku cały jego obszar przeszedł gruntowną przemianę. Był to bodziec do nadania mu nowej nazwy. W tym celu włodarze zorganizowali konkurs, w którym udział mieli wziąć mieszkańcy. Ich zadaniem było wymyślenie najciekawszej nazwy dla odmienionego miejsca przy zbiegu ulic Krótkiej i Fiderkiewicza.

Czas zgłoszeń dobiegł końca. Komisja konkursowa spośród wszystkich, 47 zgłoszeń wybrała trzy, ich zdaniem, najlepsze. Co dalej? – Wybrane propozycje zostaną poddane pod głosowanie milanowian, za pośrednictwem ankiety internetowej. Jedna z tych trzech, która zdobędzie największą liczbę głosów, stanie się oficjalną nazwą Amfiteatru – wyjaśnia Daria Gągała z milanowskiego magistratu.

Udało się nam poznać nazwy najlepszych propozycji. – Pierwsza z nich to „Bawidołek”, druga „Żabi Dołek”, a trzecia „Fiderek”. Dwie nazwy kojarzą się z „Dołkiem”, czyli obecnie funkcjonującą potoczną nazwą tego miejsca, a ostatnia pochodzi od ul. Fiderkiewicza. Warto dodać, że w komisji konkursowej znajdowały się takie osoby jak Andrzej Zaorski i Jerzy Bralczyk – mówi Gągała.

Ankiety internetowe dla mieszkańców mają ruszą najprawdopodobniej w piątek i potrwają około tydzień czasu. Uroczyste ogłoszenie oficjalnej nazwy Amfiteatru miało nastąpić 30 marca, jednak zostało przesunięte na kwiecień. Konkretna data jest jeszcze nieznana.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.