Wybrano Miejską Radę Seniorów w Pruszkowie

Pruszków

W środę, 10 lutego odbyły się pierwsze w historii Pruszkowa wybory do Miejskiej Rady Seniorów. Jaki jest ich wynik?

Wybory odbyły się w Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II przy ul. Hubala 4. Członków Rady Seniorów wybrali mieszkańcy, którzy ukończyli 60 rok życia. Spotkanie zostało otwarte przez Jana Starzyńskiego, prezydenta Pruszkowa.

Po przedstawieniu kompetencji oraz zasad funkcjonowania Rady Seniorów, wszyscy kandydaci mieli okazję do zaprezentowania się. W sumie w wyborach startowało 35 osób. Głosowanie rozpoczęło się o godz. 16.00 i trwało przez cztery kolejne godziny. Następnie komisja przeliczyła głosy i sporządziła protokół z wyborów. Jaki jest ich wynik?

Członkami Miejskiej Rady Seniorów w Pruszkowie zostali:
Bakiera Janina
Cechniak Zdzisław
Dobrowolska  Krystyna
Gajo Barbara
Gniadek Halina
Gwardys Jerzy
Janczewski Adam
Jasek Elżbieta
Kucharski Wacław
Michta Sabina
Rosiński Wojciech
Ruszczak Ewa
Witczak Grzegorz
Wojtczuk Jerzy
Zamłyński Eugeniusz

Inicjatorką utworzenia takiej rady jest radna Anna Hejnowicz, która nadzorowała już działania specjalnych komisji do przygotowywania statutów innych rad. Pruszkowscy seniorzy stanowią grupę około 12 tys. osób, czyli niemało. Od wielu lat są oni aktywni w wielu organizacjach pozarządowych. Powołanie Miejskiej Rady Seniorów oznacza, że będą oni mieli bezpośredni wpływ na to co dzieje się w mieście. Dzięki temu, rozwiązywanie problemów z punktu widzenia osób starszych będzie łatwiejsze i bardziej skuteczne. Jak zapowiadają urzędnicy, znacząco poprawi to jakość życia pruszkowskich seniorów.

Pierwsze spotkanie nowo powstałej rady odbędzie się 18 lutego o godz. 15.00 w Sali nr 21 Urzędu Miejskiego w Pruszkowie przy ul. Kraszewskiego.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.