Wybrali projektanta nowej szkoły przy Wapiennej

Pruszków

Starostwo Powiatowe w Pruszkowie rozstrzygnęło przetarg na projekt rozbudowy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pruszkowie. Wyczekiwana od lat inwestycja powoli zaczyna się materializować.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pruszkowie jest ulokowany przy ulicy Wapiennej. Budynek znajduje się nieco na uboczu, z dala od miejskiego zgiełku. Taka lokalizacja pomaga zatroszczyć się o dzieci i ich edukacje. Jest tylko jeden problem. Budynek, z którego korzystają lata świetności ma dawno za sobą. 

Zarówno podopieczni ośrodka, kadra pedagogiczna i rodzice od lat czekają na rozbudowę placówki przy Wapiennej. Wszystko wskazuje na to, że cierpliwość zostanie nagrodzona. Władze pruszkowskiego starostwa, pod które podlega placówka, właśnie wybrały projektanta, który zajmie się przygotowaniem projektu rozbudowy ośrodka. Spośród 13 firm ubiegających się zlecenie wybrano ofertę złożoną przez spółkę Vitaro, która na przygotowanie projektów będzie miała 190 dni od momentu podpisania umowy 

Dziś wiadomo już, że budowa ma być prowadzona etapami. W pierwszej kolejności powstanie nowy budynek dydaktyczny. Po przeniesieniu do niego dzieci rozpocznie się rozbiórka starego obiektu oraz zagospodarowanie terenu ośrodka wraz z budową boisk. Ostatnim etapem inwestycji jest budowa internatu.  

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.