Wybrali projekt karty

Brwinów

Mieszkańcy Brwinowa wybrali projekt graficzny karty mieszkańca. Od 1 tycznia 2017 r. w gminie zacznie działać Brwinowska Karta Mieszkańca.

Brwinów zamierza dołączyć do gmin, w których prowadzony jest system kart mieszkańca. Jednak nim system zacznie działać brwinowski magistrat zaprosił mieszkańców do przygotowania projektu BKM oraz głosowania nad najlepszą pracą. Wiemy już jak będzie wyglądać brwinowska karta.

W wyniku głosowania za najlepszy uznano projekt zaproponowany przez Michała Sędkowskiego (179 głosów). Drugi ze złożonych projektów (na konkurs wpłynęły dwie prace) otrzymał 129 głosów. Trzy osoby zaznaczyły, że żadna z propozycji im się nie podoba.

Brwinowska Karta Mieszkańca podobnie jak w innych gminach ma zachęcić do rozliczania podatku w miejscu zamieszkania, czyli w tym przypadku w Brwinowie. Dzięki temu do gminnej kasy trafi część płaconego przez mieszkańców podatku. To oznacza podwójną korzyść dla mieszkańca. Im więcej pieniędzy w gminnej kasie, tym więcej inwestycji można zrealizować. Co więcej posiadacz BKM będzie mógł korzystać z rozmaitych ulg i zniżek. Karta Brwinowska będzie obowiązywać tylko w komunikacji brwinowskiej. Od 1 stycznia 2017 r. na terenie gminy uruchomionych zostanie 10 linii autobusowych.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.