Wybrałam dobrą szkołę językową

Art. Sponsorowany

Rozmowa z Anią, jednym z uczestników kursu języka angielskiego w Szkole Językowej English Best Way w Pruszkowie znajdującej się przy ul. Kościuszki 15

Co skłoniło Cię do rozpoczęcia dodatkowego kursu z języka angielskiego?

– Przede wszystkim chęć poszerzenia wiedzy. W przyszłym roku będę zdawać maturę i chcę się do niej solidnie przygotować. Najbardziej boję się części ustnej bo mam problemy może nie tyle z poprawną wymową co z przełamaniem bariery mówienia w obcym języku. Zawsze na lekcjach czułam się skrępowana i zawstydzona, gdy musiałam coś powiedzieć na głos przed całą klasą i nauczycielem.

Jak wyglądały Twoje poszukiwania odpowiedniej szkoły? Co było największym problemem?

– Pytałam wśród znajomych o opinie na temat pruszkowskich szkół językowych, potem odwiedziłam kilka placówek osobiście. Największym problemem było jednak to, że dość późno zdecydowałam się na naukę. Połowa września to okres kiedy w większości szkół rozpoczął się nowy semestr i nie można dołączyć do istniejących grup i nie mieli dla mnie ciekawych propozycji. Całe szczęście w English Best Way zapisy na kursy trwają cały rok. Szkoła wyszła na przeciw moim oczekiwaniom. Zrobiło to na mnie bardzo dobre wrażenie, postanowiłam zapisać się na kurs właśnie do English Best Way.

Zwykle przy zapisie do szkoły językowej trzeba odbyć rozmowę z nauczycielem albo napisać test. Jak było w twoim przypadku?

– Ponieważ wcześniej miałam już kontakt z językiem angielskim, zaproponowano mi wypełnienie testu kwalifikacyjnego. Ucieszyła mnie wiadomość, że mogę go wypełnić w domu przez Internet. Byłam mile zaskoczona, gdy po godzinie od wypełnienia testu zadzwoniła do mnie pani z sekretariatu szkoły z wynikami i propozycjami grup. Byłam przygotowana na to, że będę musiała dostosować się do godzin zajęć w szkole. I znowu zaskoczenie. Mogłam wybrać między zajęciami w tygodniu a zajęciami w weekend, rano czy popołudniu, w małej grupie czy większej. W tym samym tygodniu rozpoczęłam lekcje próbne.

Co to znaczy lekcje próbne?

– Każda nowa osoba ma możliwość sprawdzić czy grupa, do której została zaproszona, jest odpowiednia dla niej. Można przetestować szkołę, poznać nauczycieli, sprawdzić czy warunki, w jakich placówka oferuje naukę, są na odpowiednim poziomie. Okres próbny trwa aż dwa tygodnie. Najpierw testujesz a potem podejmujesz decyzję czy chcesz się dalej uczyć.

Jakie były twoje wrażenia po pierwszym spotkaniu?

– Bardzo pozytywne. Już na pierwszym spotkaniu poznałam dwóch różnych lektorów. Takie właśnie jest założenie szkoły, żeby poznawać jak najwięcej lektorów i różne akcenty. Jeden z nauczycieli był neative speaker’em. Byłam więc zmuszona mówić tylko po angielsku! Najfajniejsze było to, że wszyscy mówili w języku angielskim. Cała grupa powtarzała za lektorem, zadawaliśmy sobie na wzajem pytania, odpowiadaliśmy, czytaliśmy. No i przekonałam się, że jednak można w siebie uwierzyć i zacząć mówić w obcym języku bez strachu. Trafiłam przecież do grupy, gdzie wszystkie osoby są na takim samym poziomie co ja i tak samo, jak ja popełniają błędy.

Nie muszę więc już dopytywać się jaką decyzję podjęłaś?

– Przecież to oczywiste, że zostałam w English Best Way po lekcjach próbnych, aby kontynuować naukę. Dowiedziałam się jeszcze, że szkoła organizuje kursy, które przygotowują do matury. W przyszłym roku na pewno zapiszę się na taki kurs. Oferują dodatkowo konwersacje, zajęcia z gramatyki, kursy przygotowujące do FCE, wyjazdy zagraniczne połączone z kursami językowymi i wiele innych ciekawych promocji.

Gdybyś miała poradzić drugiej osobie, co według ciebie trzeba wziąć pod uwagę wybierając szkołę językową?

– Uważam, że warto przyjrzeć się regulaminowi kursu. Powinien on wyjaśniać wszystkie zasady uczestniczenia w szkoleniu, zobowiązania szkoły wobec słuchacza, sposób płatności. Ja zapoznałam się z regulaminem i mam pewność, że w przypadku rezygnacji lub zawieszenia kursu w English Best Way mogę liczyć na zwrot pieniędzy, a zawieszenie kursu mogę zgłosić z miesiąca na miesiąc, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Mam możliwość wnosić opłatę na wiele dogodnych sposobów.

– Dziękuję za rozmowę.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.