Wybory prezydenckie: Jak i gdzie głosować?

Region

Od godz. 6.00 do 20.00 będą otwarte w dniu dzisiejszym lokale wyborcze. Trzeba pamiętać o zabraniu dokumentu ze zdjęciem i postawieniu krzyżyka tylko przy jednym nazwisku kandydata na prezydenta.

Ustawa o wyborze prezydenta oraz ordynacja wyborcza uchwalona przez parlament mówią, że lokale wyborcze mają być otwarte w godz. 6.00-20.00.

Aby zagłosować, trzeba mieć przy sobie dowód osobisty. – Zamiast niego można ewentualnie pokazać paszport, prawo jazdy, czy legitymację ubezpieczeniową – powiedziała nam Emilia Godlewska z Biura Krajowego Państwowej Komisji Wyborczej. Osoby głosujące poza swoim okręgiem muszą także pokazać zaświadczenie o prawie do głosowania. Można je otrzymać w swoim urzędzie gminy najpóźniej do piątku.

W niedzielę W lokalu wyborczym każdy wyborca otrzyma jedną kartę do głosowania, na której w kolejności alfabetycznej wypisane będzie dziesięć nazwisk kandydatów na prezydenta. Głos będzie ważny tylko, gdy na karcie postawimy jeden krzyżyk umieszczony w kratce po lewej stronie nazwiska kandydata.

Państwowa Komisja Wyborcza uruchomiła wyszukiwarkę, dzięki której można znaleźć adres swojego lokalu wyborczego. Patrz tutaj.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.