Wybory uzupełniające w lutym

Nadarzyn

Od tegorocznych wyborów samorządowych nie minęły jeszcze dwa miesiące, a już szykuje się głosowanie uzupełniające. Swojego reprezentanta ponownie wybiorą mieszkańcy jednego z okręgów w Nadarzynie.

Konieczność przeprowadzenia wyborów uzupełniających to efekt rezygnacji Małgorzaty Wąsiewicz, która zrezygnowała z pełnienia funkcji radnej. – Mając czteroletnie doświadczanie wiem, że moje dobre chęci i zaangażowanie nie zawsze przekładają się na efekt. Obawiam się, że fakt bycia jedyną radną opozycyjną będzie powodem do tworzenia sztucznych barier w realizacji inwestycji dla Starej Wsi, tak jak zresztą miało to miejsce nie raz przy innych wnioskach budżetowych podczas kończącej się kadencji. Dlatego po dłuższym namyśle podjęłam bardzo trudną decyzję. Uzyskując bardzo dobry wynik wyborczy w naszym sołectwie oraz kierując się przede wszystkim dobrem mieszkańców naszego sołectwa, rezygnuję z mojego mandatu na rzecz innego kandydata z okręgu Stara Wieś – czytamy w oświadczeniu Wąsiewicz.

Radni w Nadarzynie wybierani są w okręgach jednomandatowych, więc decyzja ta skutkuje koniecznością przeprowadzenia ponownego głosowania. Zgodnie z zarządzeniem wojewody mazowieckiego, odbędzie się ono 10 lutego 2019 r. Do urn będą mogli udać się mieszkańcy okręgu nr 11, czyli wspomnianej już Starej Wsi.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Wybory uzupełniające w lutym”

  1. Mieszkaniec pisze:

    Czy to nie robienie sobie żartów z wyborców? Poza tym kto zapłaci za powtórne przeprowadzenie wyborów? Niepoważne 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły