Wybierz się na Noc Bibliotek

Region

Już 4 czerwca odbędzie się druga krajowa edycja Nocy Bibliotek. To nie lada gratka dla miłośników czytelnictwa i nie tylko. Które z bibliotek w naszym regionie zaangażowały się w akcję? Sprawdźcie!

W poprzedniej edycji Nocy Bibliotek wzięło udział ponad 600 instytucji. Każda z nich starała się przygotować atrakcyjny program, aby przyciągnąć czytelników. Rodzą się od razu porównania do Nocy Muzeów. – Kiedyś podczepialiśmy się pod tę inicjatywę, jednak Biblioteka Narodowa podjęła dobrą decyzję, aby się odłączyć. Patrząc na Noc Muzeów widzimy, że wiele osób to zainteresowało. Szli tam rodzice z dziećmi, a nawet ludzie, dla których była to pierwsza wizyta w takim miejscu. To fantastyczny element edukacyjny. Z pewnością Noc Bibliotek to słuszna inicjatywa – mówi Grzegorz Zegadło, dyrektor Książnicy Pruszkowskiej im. Henryka Sienkiewicza, która zaangażowała się w akcję. 

Czego mogą spodziewać się czytelnicy, którzy 4 czerwca o godz. 18.00 odwiedzą Książnicę Pruszkowską? – W tym roku nastawiamy się na zwierzęta. Będzie okazja, aby posłuchać ciekawych wystąpień. Głos oddamy Pruszkowskiemu Stowarzyszeniu na Rzecz Zwierząt. W naszej bibliotece zwierzaki zawsze są mile widziane. Z kolei w ubiegłym roku ukierunkowaliśmy się na historię – wyjaśnia Zegadło.

O 18.00 swoje drzwi szeroko otworzy Miejska Biblioteka Publiczna w Milanówku. W programie m.in. teatrzyk „Gdzie jest moja bajka?”, seanse filmowe czy też warsztaty robienia lalek. Ciekawą propozycję niezapominalskim składa Gminna Biblioteka Publiczna w Jaktorowie. Podczas Nocy Bibliotek czytelnicy będą mogli zwrócić przetrzymywane książki bez ponoszenia kar.

W akcję zaangażowały się także: Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki, Biblioteka Publiczna im. Wacława Wernera w Brwinowie, Biblioteka przy Zespole Szkół Publicznych Międzyborów, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Warszawie, filia w Grodzisku Mazowieckim oraz Biblioteka Szkoły Podstawowej w Książenicach.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.