„Wukadka” znów liderem punktualności

Kolej

Urząd Transportu Kolejowego opublikował dane dotyczące punktualności przewozów pasażerskich w trzecim kwartale minionego roku. Bez zaskoczenia – nadal liderem wśród wszystkich przewoźników w kraju pozostaje Warszawska Kolej Dojazdowa.

Jest się czym chwalić, bo „wukadka” ma bardzo dobre wyniki za lipiec, sierpień i wrzesień 2017 r. – Warszawska Kolej Dojazdowa informuje, iż zgodnie z danymi opublikowanymi przez Urząd Transportu Kolejowego w III kwartale 2017 r. była najpunktualniejszym przewoźnikiem pasażerskim uzyskując bardzo wysoki, bo 99,41 proc. wskaźnik punktualności – czytamy w komunikacie spółki.

W czym tkwi sekret tego sukcesu? – Powyższy, bardzo wysoki wskaźnik punktualności pociągów, spółka mogła osiągnąć, m.in. dzięki prowadzeniu przewozów na całkowicie wydzielonej i zarządzanej przez WKD linii kolejowej (nie wykorzystywanej przez innych przewoźników) oraz niskiej usterkowości eksploatowanego taboru i elementów infrastruktury kolejowej – zaznacza „wukadka”.

Na podstawie informacji zbieranych przez UTK, WKD od lat jest liderem punktualności wśród wszystkich przewoźników kolejowych w kraju. Pierwszą pozycję spółka oddała tylko raz, pod koniec 2014 r.

Dla porównania, inny regionalny przewoźnik, Koleje Mazowieckie, odnotował w III kwartale 2017 r. punktualność na poziomie 91,53 proc. co dało dopiero ósme miejsce w zestawieniu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.