„Wukadka” od Newagu na torach

Kolej

Pasażerowie Warszawskiej Kolei Dojazdowej jeszcze trochę muszą poczekać na nowe pociągi, jednak pierwszy z nich już wjechał na tory. Trwają testy składu 39WE.

Do tej pory wszyscy musieli wyobrażać sobie jak będą wyglądały nowe pociągi. Wsparciem była wizualizacja producenta, jednak już teraz wiadomo jak przedstawia się pojazd 39WE-001. Pociąg znajduje się w Żmigrodzie, gdzie przechodzi badania techniczne. Pojazd ma zasilić tabor WKD do 22 kwietnia. Czy pojawi się wcześniej na torach? – Obecnie prowadzone testy i badania mają na celu uzyskanie świadectwa dopuszczenia do eksploatacji pojazdu kolejowego. Zgodnie z harmonogramem procedura odbiorcza powinna zostać zrealizowana do 22 kwietnia – mówi Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD.

Pracownicy przewoźnika mogli z bliska przyglądać się kolejnym etapom powstawania pociągu 39WE. – Uczestniczyli w odbiorach poszczególnych elementów. Mieli także wgląd w dokumenty i byli obecni przy kolejnych etapach montowania pociągu – wyjaśnia rzecznik WKD.

Dla kolejarzy przede wszystkim liczy się to, aby pasażerowie mogli wygodnie i bezpiecznie podróżować pociągami WKD. – Dla nas najbardziej istotna jest funkcjonalność. Ważne jest, aby osoby prowadzące miały komfortowe warunki pracy. Z kolei dla podróżujących zwiększono liczbę miejsc siedzących. Kwestie wizualne są w tym wypadku drugorzędne – przedstawia Kulesza.

Nowosądecka firma Newag dostarczy WKD łącznie sześć nowych pojazdów. Wszystkie mają być do dyspozycji przewoźnika w sierpniu. 

Wygląd nowej „wukadki” prowokuje skojarzenia z bohaterem „Gwiezdnych wojen” Lorden Vaderem. A Wy co o tym myślicie?

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.