Wszyscy chętnie eksperymentowali

Grodzisk Maz.

Nauka wcale nie musi być nudna. Przekonali się o tym uczestnicy III Pikniku Naukowego w Grodzisku Mazowieckim. – To był znakomita zabawa dla wszystkich – mówią organizatorzy.

Każdy mógł poczuć się jak odkrywca. Podczas Pikniku Naukowego nie brakowało licznych eksperymentów i pokazów. Na wyobraźnię działała interaktywna wystawa Centrum Nauki Kopernik „Eksperymentuj!”. – Biła rekordy popularności – zaznacza Daniel Prędkopowicz, prezes „Stowarzyszenia Europy i My”, odpowiadającego za organizację imprezy. – 15 eksponatów oblegano niemalże cały czas. Zainteresowaniem cieszyły się również próby wiedzy. Eksperymenty i pokazy prowadzone ze sceny, głównie dla dzieci, przykuwały uwagę. Pojawili się również strażacy z OSP Grodzisk, którzy zaprezentowali wóz. Ogromne wrażenie zrobiła piana gaśnicza. Harcerze przekazali wiedzę z zakresu ratownictwa medycznego – dodaje.

Atrakcje wzbudzały ogromne zainteresowanie wśród zgromadzonych. Do wielu stoisku tworzyły się kolejki. – Czasami trzeba było czekać prawie godzinę, aby skorzystać z możliwości zabawy na żyroskopie. Każdy mógł poczuć się jak pilot. Długo trzeba było również czekać na udział w grze przygotowanej przez „Stowarzyszenie Szansa” z Żabiej Woli „Wieś i przyroda nas kręci” – podaje Prędkopowicz.

Organizatorzy są zadowoleni. Wysiłek włożony w przygotowania dał efekt. Uczestnicy bawili się doskonale. – Jesteśmy więcej niż zadowoleni. W pikniku uczestniczyło około 2 tys. osób w różnym wieku. Przychodziły całe rodziny. Widać było, że zagadnienia ich interesują. Przy eksponatach często były opisy, z których chętnie korzystano. Rodzice rozmawiali z dziećmi i wykonywali eksperymenty – wyjaśnia organizator.

Patronami medialnymi wydarzenia były: Gazeta WPR i portal WPR24.pl.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.