Wstrzymano prace na Działkowej

Pruszków

Roboty powinny być na zaawansowanym etapie, lecz na placu budowy jedynie szumi wiatr. Chodzi o przebudowę ul. Działkowej w Pruszkowie. Mieszkańcy są zaniepokojeni z powodu wstrzymania prac. – Droga zostanie oddania w terminie – uspokajają urzędnicy.

Z takim problemem zwróciło się do nas wielu czytelników. Jeden z nich napisał: – Od około dwóch tygodni nic się nie dzieje na remontowanym odcinku ul. Działkowej. Prace szły bardzo szybko, ale w pewnym momencie czar prysł… czyżby robotnicy bali się że za szybko skończą? – czytamy w wiadomości wysłanej na adres kontakt@wpr24.pl.

Okazuje się, że inwestycja nie jest w żaden sposób zagrożona, a powodem wstrzymania prac jest… drzewo. – Roboty zostały chwilowo przerwane ponieważ czekamy na decyzję o wycince drzewa, które blokuje nam dokończenie budowy ścieżki rowerowej. Termin umowny oddania do użytku ul. Działkowej to 11 lipca i na pewno zostanie on dotrzymany – mówi nam Elżbieta Korach, naczelnik Wydziału Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej Urzędu Miasta w Pruszkowie.

Niebawem roboty zostaną wznowione, jednak pracownicy nie będą mieli zbyt wiele czasu aby dokończyć ulicę. – Jak tylko otrzymamy decyzję o wycince drzewa natychmiast drogowcy wrócą do pracy. Myślę, że będzie to sam początek lipca – zaznacza Korach.

Niestety kierowcy będą musieli jeszcze przez jakiś czas zmagać się z utrudnieniami wynikającymi z zamknięcia Działkowej. Aby ominąć budowę należy skorzystać z pobliskich ulic m.in. z Akacjowej, Dębowej, Jasnej czy Helenowskiej. Kierowcy, którzy poruszają się w rejonie Gąsina również mają twardy orzech do zgryzienia. Trwa tam przebudowa ul. Przejazdowej, o czym pisaliśmy tutaj.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.