Wspólny bilet dla WKD?

Region

Czy jest szansa na rozszerzenie wspólnego biletu dla pasażerów WKD? Taka nadzieja pojawiła się przy okazji ankiety, w której przewoźnik dopytywał o rodzaj preferowanych biletów. Zapytaliśmy więc u źródła. I nie mamy dobrych wieści.

Obecnie pasażerowie wukadki mogą korzystać ze wspólnego biletu WKD-ZTM-KM tylko na odcinku między stacjami w Opaczy i na Śródmieściu. Na rozszerzenie tej oferty czekają od dłuższego czasu i nie brakuje głosów, że bardzo ułatwiłoby to podróżnym życie. WKD studziła te nadzieje, jednak ostatnio temat powrócił. Wszystko za sprawą ankiety, w której przewoźnik prosił o wskazanie preferowanego rodzaju biletów. Jedną z możliwości do wyboru był właśnie wspólny bilet WKD i ZTM.

Czy są to więc przygotowania do wprowadzenia takiego rozwiązania na kolejnych odcinkach szlaku? – Badania ankietowe są prowadzone cyklicznie co najmniej raz w roku wspólnie z Zarządem Transportu Miejskiego i w każdym przypadku dotyczą zainteresowania podróżnych korzystaniem na dotychczasowych zasadach z oferty wspólnego biletu „ZTM-KM-WKD” w pociągach WKD. Ankieta nie stanowi elementu przygotowań do rozszerzenia zakresu oferty – zaznacza Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy wukadki.

W jakim zatem celu WKD prowadziła ankietę? – Cel od kilku lat pozostaje niezmienny. Regularne badanie stopnia zainteresowania i wykorzystania przez podróżnych oferty wspólnego biletu ZTM-KM-WKD według obowiązujących zasad. Na tej podstawie możliwa jest ocena, czy rok do roku udział pasażerów podróżujących na podstawie wspólnego biletu zwiększa się bądź zmniejsza w stosunku do ogółu przewożonych pasażerów oraz w proporcji do liczby podróżnych odbywających przejazd wyłącznie na podstawie biletu WKD – wyjaśnia Kulesza. – Jest to przedsięwzięcie podejmowane w uzgodnieniu i współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego w Warszawie oraz stanowi element zawartego porozumienia – dodaje.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.