Wspólnie walczą o ścieżki rowerowe

Region

Sześć gmin naszego regionu podpisało porozumienie, które ułatwi pozyskanie dofinansowania na budowę zintegrowanego systemu ścieżek rowerowych.

Przedsięwzięcie, w którym biorą udział Grodzisk, Pruszków, Michałowice, Podkowa Leśna, Milanówek i Żyrardów nosi skomplikowaną nazwę „Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza w gminach południowo-zachodniej części Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego poprzez budowę Zintegrowanego Systemu Tras Rowerowych – Etap 1” w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w Warszawskim Obszarze Funkcjonalnym.

Co to znaczy w praktyce? Gminom, które decydują się na współpracę i rozwój infrastruktury rowerowej łączącej ich obszary, łatwiej jest pozyskać wielomilionowe unijne dofinansowanie na projekt i budowę ścieżek dla jednośladów.

Podpisanie porozumienia to pierwszy krok w walce o 28 mln zł na tego typu inwestycje. Całość ma pochłonąć o 10 mln zł więcej. Te pieniądze gminy dołożą z własnej kieszeni. – Wybudowane i zmodernizowane trasy rowerowe przyczynią się do szerszego wykorzystania transportu niezmotoryzowanego, zmniejszenia wykorzystania samochodów osobowych, niższej emisji zanieczyszczeń powietrza i hałasu, nie wspominając o poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego – informuje pruszkowski urząd miejski.

Realizacja przedsięwzięcia ma rozpocząć się w latach 2017-2018. Wszystko zależy teraz od pozytywnego rozpatrzenia wniosku gmin.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.