Wspierają akcję „Kolorowa Wyprawka”!

Region

Do naszej „Kolorowej Wyprawki” dołączyli kolejni darczyńcy: Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Pruszkowie i fabryka ołówków St. Majewski. Przyłącz się do akcji i Ty!

Trzy lata temu odbyła się pierwsza edycja „Kolorowej Wyprawki”. Każdego roku w zbiórkę bardzo chętnie włączają się mieszkańcy, lokalne firmy i instytucje. O co w tym wszystkim chodzi? O to, aby podarować potrzebującym uczniom szkolne wyposażenie, czyli: plecaki, kredki, zeszyty, farby i wiele innych rzeczy.

Partnerem tegorocznej akcji jest Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Pruszkowie, do której uczęszcza 1005 dzieci. Wszystkie zebrane dary zostaną przekazane właśnie tej placówce i w pierwszej kolejności trafią do najbardziej potrzebujących uczniów.

Sukcesywnie dołączają do nas nowi darczyńcy, a dziś otrzymaliśmy kolejne paczki. Pracownicy pruszkowskiego ZUS-u postanowili wspólnymi siłami wesprzeć tegoroczną akcję. Otrzymaliśmy od nich wielką paczkę pełną szkolnych przyborów. – Pracownicy inspektoratu ZUS w Pruszkowie chętnie przyłączają się do akcji na rzecz najmłodszych. To nie pierwsza nasza inicjatywa. Szczególnie nam miło, że tym razem możemy wspomóc dzieci z pruszkowskiej szkoły – mówi Agata Kałuża z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Pruszkowie.

Następne paczki podarowała pruszkowska fabryka ołówków St. Majewski. To firma, która powstała w 1889 roku w Pruszkowie i nieprzerwanie działa do dziś, czyli od 125 lat! Co otrzymaliśmy? Masę szkolnych przyborów m.in.: kredki, flamastry, plecaki, bloki rysunkowe, czy zeszyty.

Serdecznie dziękujemy za przekazane dary!

Jak widać do naszej akcji może dołączyć każdy, a każdą kredką lub piórnikiem sprawiacie dzieciom radość! Zachęcamy do udziału również osoby prywatne. Masz coś do oddania? Zgłoś się do nas mailowo: kontakt@wpr24, lub telefonicznie: 600 924 925 i wesprzyj „Kolorową Wyprawkę”! Dary można bezpośrednio przynieść do naszej redakcji zlokalizowanej przy ul. Niecałej 10/2. Przybory będziemy zbierać również w czasie niedzielnych seansów Kina Letniego. Akcja „Kolorowa Wyprawka” potrwa do 28 sierpnia.

Nie zastanawiaj się, dołącz!

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.