Wskocz pod koc! Wracają mrozy…

Pogoda

Przez ostatnie dni wiosna dała dobrze o sobie znać, ale niestety wracają niskie temperatury. Z każdym dniem będzie coraz chłodniej, ale radykalnie pogoda zmieni się w piątek.

Już po przeczytaniu wstępu widzicie, że nie mamy dla Was dobrych informacji. Synoptycy zapowiadają mrozy. Cyrkulacja nad Polską zmienia się, a z północnego zachodu nadciąga chłodne powietrze. Miejscami mogą pojawić się opady deszczu ze śniegiem.

Minusowe temperatury zaczną się w piątek. – Znad Morza Barentsa napłynie mroźne arktyczne powietrze. W sobotę i niedzielę powróci prawdziwa zima. Mroźne powietrze dotrze do nas znad Syberii. Ujemna temperatura powietrza  utrzymywać się będzie także w ciągu dnia, tylko na północnym zachodzie temperatura maksymalna nieznacznie przekroczy 0°C. W całym kraju wystąpią opady śniegu, miejscami, szczególnie na południu, mogą one być intensywne. Silny i porywisty północny wiatr potęgować będzie odczucie chłodu – informuje biuro prasowe Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zatem jakich temperatur należy spodziewać się w naszym regionie? Jutro nad ranem termometry mogą pokazać 0 stopni w skali Celsjusza. W dzień maksymalnie 3 stopnie. Zachmurzenie całkowite, wiatr będzie wiał z prędkością 3 m/s, a ciśnienie wyniesie ok. 1000 hPa. Jak wspominaliśmy załamanie pogody rozpocznie piątek. Z godziny na godzinę będzie coraz zimniej. Rano pojawią się minusowe temperatury około -1. W południe będzie to już -4, natomiast na koniec dnia nawet -8. Będzie wiał dość silny wiatr – do 9 m/s. Ponadto mogą wystąpić opady śniegu.

W sobotę możemy spodziewać się nawet -10 stopni! W południe ociepli się do -3. Zachmurzenie całkowite i silny wiatr, nawet do 11 m/s. W niedzielę synoptycy prognozują maksymalnie -7 stopni mroźnego powietrza. W dzień około -1. Natomiast w przyszły poniedziałek mają znów wrócić temperatury powyżej zera, ale bez szału… maksymalnie do 4 stopni ciepła. We wtorek i środę maksymalnie 7 stopni powyżej zera.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.