Wsiadł do samochodu, uderzył i zabrał telefon

Raszyn

Przed sklepem w Raszynie doszło do rozboju. Do samochodu wtargnął mężczyzna. Uderzył siedzącą w nim osobę, zabrał telefon i odszedł.

Zdarzenie miało miejsce w miniony poniedziałek. Sytuacja rozegrała się w samym centrum Raszyna. Kiedy ojciec wszedł do sklepu, syn został w samochodzie. Po chwili do pojazdu wsiadł 36-letni mężczyzna. Dalszy rozwój zdarzeń znacie z zajawki… Co stało się później?

W tym czasie drugi ze sprawców obserwował to zdarzenie. Po powrocie ojca do samochodu, syn opowiedział mu o całej sytuacji. Sprawcy nie widząc niczego złego w swoim zachowaniu, stali pod sklepem. Kiedy ojciec chciał wyjaśnić z nimi sprawę telefonu, doszło do szarpaniny – wyjaśnia podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Konieczna była interwencja policji. Mundurowi zatrzymali obu mężczyzn i odebrali im skradziony telefon. 29-latek i 36-latek usłyszeli w prokuraturze zarzut kradzieży rozbójniczej, do którego się nie przyznali. Na wniosek policji i prokuratury, pruszkowski sąd zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

To nie koniec. O dalszym losie napastników zdecyduje sąd. Za przestępstwo kradzieży rozbójniczej kodeks karny przewiduję karę do 10 lat pozbawienia wolności.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.