Wprowadzą ograniczenia tonażu tak, by kierowcy jechali obwodnicą

Brwinów

Mowa o drodze pomiędzy Moszną a Domaniewem (droga powiatowa 3111W). Mieszkańcy tego regionu zwrócili uwagę na to, że pojazdy ciężarowe nie korzystają z nowo wybudowanej obwodnicy wsi Moszna. Ale wkrótce ma się to zmienić.

Kierowcy pojazdów jeżdżą jak chcą, raz obwodnicą, raz drogą między Moszna a Domaniewiem – tak twierdzą mieszkańcy. Postanowiliśmy zająć się tematem i skontaktować się z brwinowskim magistratem. Okazuje się, że rozwiązanie tego problemu jest w przygotowaniu. Planuje się wprowadzenie ograniczenia tonażu dla pojazdów cięższych niż 8 ton.

– Uzgadniamy projekt organizacji ruchu, czyli zmiany oznakowania na drodze powiatowej 3111W, na odcinku od ronda obwodnicy wsi Moszna przy centrum logistycznym do skrzyżowania z drogą wojewódzką 701 w Domaniewie. Chcemy na tym odcinku wprowadzić ograniczenie do 8 ton. Dzięki temu przez to główne skrzyżowanie w Mosznie, plus drogą wojewódzką w Domaniewie nie będą jeździły samochody ciężarowe – wyjaśnia Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów.

Zatem ruch pojazdów ciężarowych ma zostać „przerzucony” na obwodnicę. – Ruch ciężarowy zostanie trafi w naturalny sposób na obwodnicę wsi Moszna. Z drogi DW701 może nie zniknie ruch samochodów ciężarów, które jadą z węzła autostrady do Płochocina i Józefowa, ale ten ruch jest szczątkowy z punktu widzenia całego ruchu samochodów ciężarowych w gęsto zabudowanych wsiach Domaniew i Domaniewek – mówi burmistrz.

Spytaliśmy też czy nie ma obaw co do tego, że kierowcy będą ignorowali nowe ograniczenia? – Jak już pojawią się oznakowania zakazu wjazdu pojazdom powyżej 8 ton, to myślę, że wtedy poprosimy o kilka prewencyjnych akcji przeprowadzonych przez policję tak, żeby policja od czasu do czasu egzekwowała znaki zakazu. Oczywiście najpierw pouczenia, później kwestia ukarania mandatem. I samochody znikną z tej drogi – odpowiada Arkadiusz Kosiński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.