Jaktorów potęgą telefonii komórkowej

Region

Urząd Gminy w Jaktorowie wydał zgodę lokalizacyjną na instalację stacji bazowej telefonii komórkowej sieci Play. By budowa mogła ruszyć potrzebne jest jeszcze tylko pozwolenie na nią. Jeśli starostwo powiatowe w Grodzisku Maz. wyda pozwolenie, to stanie tu już czwarty nadajnik. Część mieszkańców Jaktorowa ma jednak dość takiego sąsiedztwa.

Specjalny maszt, na którym zamontowane są urządzenia nadawczo-odbiorcze telefonii komórkowej , usytuowany jest na terenie należącym do 0chotniczej straży pożarnej. Swoje nadajniki mają tutaj już firmy: Era GSM, Plus i Orange. Wkrótce ma dołączyć do nich również sieć Play.

Dla jaktorowskiej straży pożarnej to świetna inwestycja, bo ich kasa zostałaby zasilona potężnym zastrzykiem gotówki. Skorzystaliby na tym także mieszkańcy, bo mieliby w swoich telefonach komórkowych lepszy zasięg.

Część mieszkańców nie jest jednak zadowolona z obecności masztu w okolicy: – Znajomi mi mówili, że to jest bardzo szkodliwe dla zdrowia. Władze chyba chcą nam drugi Czarnobyl z miasta zrobić, to skandal – denerwuje się pani Marianna, mieszkanka Jaktorowa.

Inne zdanie na ten temat ma pan Artur, przedsiębiorca z pobliskiej miejscowości Budy Grzybek. – Żadnej choroby w związku z instalacją masztu się nie boję, za to zależy mi na lepszym zasięgu telefonu komórkowego, bo czasami nigdzie nie mogę się dodzwonić. Skończmy wreszcie z tym ciemnogrodem i pozwólmy na normalny rozwój wsi – mówi.

Z panem Arturem zgadza się również Maciej Śliwerski, wójt Jaktorowa. – Postęp cywilizacyjny jest nie do zatrzymania i z tym należy się pogodzić. Dzisiaj właściwie wszyscy, dorośli i dzieci – mają telefony komórkowe, więc urządzenia nadawczo-odbiorcze muszą być gdzieś zamontowane – mówi wójt.

Budowa stacji nadawczo-odbiorczych zawsze wzbudza kontrowersje, ale rzekome szkodliwe działanie fal elektromagnetycznych nie zostało do tej pory udowodnione. Przypomnijmy, że trzy lata temu mieszkańcy ul. Wysokiej w Grodzisku Maz. nie dopuścili do budowy masztu telefonii komórkowej Era GSM.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.