Brwinowska Masa Krytyczna czyli Rowerem przez Brwinów

Region

Ponad 100 osób spotkało się w sobotę 9 października na pierwszej Brwinowskiej Masie Krytycznej, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Projekt Brwinów.

Rower w naszym mieście powinien być głównym środkiem transportu, a żeby to było możliwe, potrzeba ścieżek rowerowych – dla poparcia tej sprawy jechali z nami rowerzyści reprezentujący wszystkie grupy wiekowe, m.in.: właściciele pracowni rowerowej, pasjonat rowerów poziomych i monocykli, silna grupa brwinowskiej młodzieży, entuzjaści dwóch kółek z Pruszkowa i okolic oraz dwie małe rolkarki. Kolorowe peruki, fantazyjne kapelusze, gwizdki i dzwonki rowerowe sprawiły, że nie dało się nas nie zauważyć.

Odprawieni przez Dobrusię i Maćka – głównych organizatorów Masy – wyruszyliśmy spod budynku Straży Pożarnej tunelem na północną stronę Brwinowa pilotowani przez Straż Miejską, a zabezpieczani przez dwóch policjantów na motocyklach (bardzo pięknie im dziękujemy). Pozdrawiani przez kierowców poruszających się przeciwległym pasem, przejechaliśmy ul. Powstańców Warszawy, Żurawią, Mickiewicza, Biskupicką, Piłsudskiego, Żytnią, Sochaczewską, Przejazd, Piłsudskiego, Biskupicką, przez rynek i tunel na południową stronę. Ulicą Wilsona dotarliśmy do Sportowej, i z Grodziskiej skręciliśmy do zawsze gościnnej Zagrody, gdzie czekała na nas gorąca herbata i  ognisko. Uczestnicy otrzymali tam szprychówki, czyli laminowane pamiątkowe kartki, potwierdzenie uczestnictwa w Masie.

Na sieć wygodnych ścieżek pewnie przyjdzie nam poczekać, ale wiosną spotkamy się znowu, żeby poprzez drugą Masę Krytyczną przypomnieć o sprawie rowerowej. Mamy nadzieję, że uda się stworzyć Masę, która wciągnie również Pruszków, Podkowę, Milanówek i Grodzisk (tak na początek). Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom, do zobaczenia wkrótce!

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.