Nowa sala gimnastyczna już za rok

Region

Uczniowie pruszkowskiego gimnazjum nr. 3 przy Al. Wojska Polskiego długo czekali na rozpoczęcie budowy nowej sali gimnastycznej. Prócz nowoczesnego obiektu, młodzież zyska też siłownię, boiska zewnętrzne, bieżnię i skocznię. Inwestycja kosztować będzie ponad 7 mln zł. Oddana ma być w połowie listopada 2011 roku.

Dyrektor placówki, Ewa Łukasik nie kryje, że dotychczasowa sala gimnastyczna była już w opłakanym stanie. – Nie robiliśmy tam żadnych prac, bo wiedzieliśmy, że w planach jest budowa nowej sali gimnastycznej i remont starej. Doczekaliśmy się i inwestycja ruszyła – nie kryje radości dyr. Łukasik. W tym tygodniu ma się zakończyć kopanie fundamentów.

Jest się z czego cieszyć. Nowy obiekt pozwoli w końcu na prowadzenie zajęć z wychowania fizycznego w godnych warunkach. Starej sali po liftingu też nie będzie niczego brakować. Znajdować się w niej będzie siłownia, sala rekreacyjna do zajęć z aerobiku, czy judo.

648 mkw z kurtynami
Stara sala zostanie połączona z nowym obiektem o powierzchni 648 mkw. Powstaną tam boiska z wytyczonymi liniami do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i tenis ziemny. Dzięki zastosowaniu ruchomych kurtyn będzie możliwość podzielenia sali na trzy części. Takie rozwiązanie pozwoli, by jednocześnie ćwiczyły i nie przeszkadzały sobie trzy grupy uczniów. O wiele przyjemniej będzie też przebierać się w nowych szatniach, korzystać z sanitariatów czy natrysków.

Jak na nowoczesną wielofunkcyjną salę przystało, nie zabraknie też miejsca na występy artystyczne. Powstanie galeria widokowa na 150 miejsc siedzących, ze sceną.

Diametralnie zmieni się też część zewnętrzna. Gimnazjaliści na świeżym powietrzu będą mieli do dyspozycji boiska do piłki nożnej, ręcznej i uniwersalne np. do rozgrywania meczy w siatkówkę. Powstanie również skocznia w dal i trzy torowa bieżnia krótkodystansowa. Przewidziano również miejsce dla widzów, by mogli obserwować zawody szkolne, czy międzyszkolne.

Trybuny i miejsca parkingowe
Na trybunach zewnętrznych zasiąść będzie mogło aż 80 osób. – Najbardziej niepocieszeni są uczniowie trzecich klas. Oni rozstaną się z nami w czerwcu, a nowa sala oddana ma być w połowie listopada – dopowiada dyr. Łukasik.

W ramach inwestycji, pomyślano też o utworzeniu nowych miejsc parkingowych. Dziewięć z nich, powstanie przy ul. Kubusia Puchatka, a cztery w wewnętrznej części boiskowej szkoły.

Nie ma się czemu dziwić, że młodzież nie może doczekać się nowej sali by przetestować sportowe możliwości jakie będzie stwarzać. Póki co zajęcia z wychowania fizycznego odbywają się na szkolnych korytarzach czy w zaaranżowanym pomieszczeniu po szatniowych boksach. Część zajęć odbywa się również na hali sportowej Znicz i pływalni Kapry.  

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.