Jest szansa na centrum pobytowe Euro 2012?

Region

Pruszków nie rezygnuje ze starań o bycie centrum pobytowym na Euro 2012. Pomimo tego, że nie znalazł się wśród ośrodków rekomendowanych przez UEFA, wciąż ma szanse, by gościć jedną z reprezentacji, które przyjadą do Polski na turniej.

W ubiegłym tygodniu UEFA ogłosiła listę ośrodków rekomendowanych jako centra pobytowe dla reprezentacji krajów, które wezmą udział w EURO 2012. Wśród nich jest 21 ośrodków z całej Polski, ale nie ma Pruszkowa. – To są ośrodki rekomendowane przez UEFA, które znalazły się w katalogu – informuje Juliusz Głuski, rzecznik prasowy Euro 2012. – Katalog został już rozesłany do wszystkich reprezentacji biorących udział w rozgrywkach. Ale oczywiście jeśli któraś z reprezentacji zechce skorzystać z innego ośrodka, to może to zrobić – dodaje.

Nie tylko z katalogu
Według Juliusza Głuskiego, te ośrodki, które znalazły się w katalogu, będą miały większą siłę przebicia, ale to nie oznacza, że pozostałe są bez szans. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie w Team Base Camp Euro 2012 (zespole odpowiedzialnym za centra pobytowe podczas mistrzostw), ośrodki, które nie znalazły się w katalogu, będą musiały zabiegać o uwagę poszczególnych reprezentacji na własną rękę. Wiceprezydent Pruszkowa Andrzej Kurzela jest zdania, że dotarcie do menadżerów reprezentacji z ofertą wcale nie musi być takie trudne. – My nadal jesteśmy na liście UEFA, tylko że nie jesteśmy na liście ośrodków rekomendowanych przez UEFA – argumentuje wiceprezydent. – Menadżerowie reprezentacji sami szukają ośrodków dla swoich piłkarzy i to nie tylko wśród wskazanych przez UEFA – dodaje.

Nie tylko na Euro 2012
Jak podkreśla wiceprezydent, istotą starań miasta nie jest tylko bycie centrum pobytowym na Euro 2012. – Miasto chce robić swoje i dokończyć wszystkie obiekty, które wcale nie były budowane specjalnie na Euro 2012. Szykujemy ośrodek bez względu na to, czy będzie on ośrodkiem pobytowym, czy nie – mówi wiceprezydent. – Ważną sprawą jest utworzenie ośrodka w ogóle, a nie tylko na dwa tygodnie mistrzostw – twierdzi Kurzela.
Według wiceprezydenta, obiekty sportowe, w które zainwestowało miasto, mają przede wszystkim służyć miejscowej młodzieży i sportowcom. Poza tym taki ośrodek o wysokim standardzie mógłby być wykorzystywany podczas wielu innych wydarzeń sportowych. – Choć miło będzie, jeśli któraś z reprezentacji wybierze Pruszków na swoje centrum pobytowe podczas Euro 2012 – dodaje.

Tylko Victor
W mieście istnieje kompleks obiektów Znicza z boiskiem treningowym, które spełnia wymogi UEFA. W zasadzie brak tylko hotelu. Jak deklaruje wiceprezydent Kurzela, miasto nie zamierza budować nowego obiektu. Pozostaje więc tylko jedna możliwość ewentualnego zakwaterowania piłkarzy – hotel Victor, znajdujący się w kompleksie pruszkowskiej Areny. – Hotel Victor obiecał przygotować ofertę specjalnie na Euro 2012. Chodzi o to, żeby podnieść standard hotelu w tym okresie, kiedy będą mistrzostwa. Chodzi m.in. o zmniejszenie zagęszczenia w tym czasie, ewentualnie dostawienie jakichś dodatkowych mebli – wyjaśnia wiceprezydent Kurzela. Podkreśla, że hotel chętnie idzie na współpracę z miastem w tej sprawie, bo widzi w tym także swoją szansę na promocję. Informacji tej oficjalnie nie potwierdza dyrekcja hotelu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.