Energetycy: drzewa rosną za szybko

Region

Już od kilkunastu miesięcy trwa walka energetyków z przewodami przebiegającymi przez korony drzew przy ulicy Wólczyńskiej.

Na ulicy Wólczyńskiej, równoległej do przebiegającej nieopodal trasy 719 rośnie wiele bujnych drzew. I nie byłoby w tym ani nic złego, ani dziwnego, gdyby nie linie wysokiego napięcia przebiegające przez ich korony. Podczas silnych wiatrów pojawia się problem – przewody zaczynają iskrzyć, pojawiają się snopy ognia, dochodzi do awarii prądu.

– Ten problem istnieje tu właściwie od zawsze – mówi pan Roman, mieszkaniec jednego z okolicznych bloków.  – Pogotowie energetyczne przyjeżdża, przycina za długie gałęzie, po czym drzewa odrastają i znowu jest problem. Powinni raz na zawsze zrobić z tym porządek, bo taka sytuacja stwarza zagrożenie dla mieszkańców i przechodniów. Sprawa była wielokrotnie poruszana w mediach lokalnych, władze obiecały się nią zająć, i co?

– Wszystko przez to, że odrosty drzew następują zbyt szybko, a my mamy za mało pracowników do ich wycinania – tłumaczy Adam Włodarkewicz, kierownik posterunku energetycznego w Grodzisku Maz. – Staramy się monitorować sytuację na bieżąco, ale też nie jesteśmy w stanie zapanować nad każdym drzewem. Jednak mogę zapewnić, że przy ul. Wólczyńskiej nie ma realnego zagrożenia, ponieważ prowadziliśmy tam wycinkę drzew w okresie od maja do lipca b.r. Jednak na wszelki wypadek wyślę tam pogotowie i jeśli problem istnieje to załatwimy sprawę – zapewnia Włodarkiewicz.

Miejmy nadzieję, że odpowiednie służby będą wreszcie na bieżąco dbały o odpowiednią konserwację drzew tak, aby linie energetyczne przestały być zagrożeniem dla mieszkańców i przechodniów.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.