Internetowa pokazówka, czyli e-kafejka

Region

Otwarciem w sobotę, 25 września jednodniowej kawiarenki internetowej na pl. Jana Pawła II miasto zainauguruje udostępnienie mieszkańcom dostępu do bezpłatnego, bezprzewodowego internetu. Wszystko po to, by pokazać pruszkowianom jak z niego korzystać i zachęcić ich do korzystania z sieci.

Włodarze miasta na plenerowe surfowanie w sieci dadzą mieszkańcom sześć godzin. Od sobotniego południa, do godziny 18.00 na  pl. Jana Pawła II ustawione zostaną dwa pawilony o wymiarach 6 na 4 metry. W każdym znajdować się będzie pięć stanowisk z laptopami.

– Wszystko po to, by pokazać mieszkańcom na czym polega korzystanie z bezpłatnego internetu oraz jak się w nim poruszać. Dodatkowo w każdym z pawilonów będzie instruktor, który będzie służył pomocą oraz odpowiadał na pytania – mówi Witold Konieczny, naczelnik biura kultury i promocji miasta. Zaplanowano też pokaz nadajnika, bez którego korzystanie z darmowego internetu nie byłoby możliwe. Już w przyszłym tygodniu ma rozpocząć się montowanie tablic informujących o tym, że dany rejon znajduje się w strefie działania miejskiej sieci.

Władze Pruszkowa nie kryją dumy, że mieszkańcy miasta będą mogli wreszcie korzystać z sieci szerokopasmowego dostępu do internetu.

Na internetowej stronie miasta w zakładce WiFi można przeczytać m.in. wypowiedź prezydenta Andrzeja Kurzeli:
– Chcemy zapewnić wszystkim dostęp do nowoczesnych technologii oraz sprawić, aby miasto Pruszków było jeszcze bardziej przyjazne mieszkańcom oraz przedstawicielom lokalnego biznesu.

Odnosząc się do zapewnień włodarza i urzędników o „dostępności” oraz „przyjaznym nastawieniu do mieszkańców” zastanawia fakt, dlaczego w miejskim urzędzie nie ma stanowiska z komputerem, by interesanci mogli bezpłatnie skorzystać z internetu.

Naczelnik Konieczny nie wyklucza takiego rozwiązania. Nie kryje jednak, że nie nastąpi to na pewno wcześniej, niż w przyszłym roku.
– Musimy najpierw zabezpieczyć na ten cel pieniądze w przyszłorocznym budżecie – mówi.

Bezpłatny internet w Pruszkowie ma mieć prędkość 256 kilobitów na sekundę. By uniemożliwić użytkownikom jej blokowanie zaawansowanymi usługami wprowadzono półgodzinny limit łączności. Po takim czasie sygnał automatycznie zostanie przerwany i trzeba będzie zalogować się od nowa.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.