W mieście nastanie jasność

Region

W całym Pruszkowie trwa wymiana starych latarni na nowoczesne oprawy sodowe. Tymczasem tuż przed tą zmianą, w starych latarniach w parku Sokoła powymieniano żarówki – zaalarmowała nas nasza czytelniczka – Grażyna.

– Na pewno nie była to kompleksowa wymiana, prawdopodobnie były to pojedyncze przypadki wymiany żarówek – tłumaczy Elżbieta Korach z Urzędu Miejskiego w Pruszkowie.

Po co były wymieniane, skoro i tak je zlikwidowano w celu założenia nowych lamp? – Park Sokoła jest miejscem niezbyt bezpiecznym, dlatego też oświetlenie musi tam dobrze funkcjonować przez cały czas – tłumaczy naczelnik wydziału inwestycji.  

Proces zmiany oświetlenia w Pruszkowie trwa od grudnia ubiegłego roku i spowodowany jest dużą ilością zniszczeń oraz związanych z tym konserwacji, które wymagały coraz większych nakładów finansowych. Roczny koszt konserwacji oświetlenia ulicznego w mieście wynosi
180 tys. zł.

Wymiana starych opraw na nowe obejmie całe miasto. Prace potrwają do stycznia 2011 roku. Nowe latarnie będą ładniejsze w dodatku energooszczędne. Wymiany latarni na zlecenie miasta dokonuje  firma „Święcki” wyłoniona w przetargu sprzed kilku miesięcy.

Stare żarówki, które nadadzą się jeszcze do użycia zostaną ponownie wykorzystane, natomiast reszta jest sukcesywnie utylizowana. Całościowy koszt inwestycji wyniesie prawie 2,9 mln złotych. W sumie wymienionych zostanie 3 949 opraw. Zastosowane będą żarówki energooszczędne.   

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.