Szansa na normalne życie

Region

Jeszcze przed wakacjami, kiedy odebrano im dzieci, nie mieli żadnych perspektyw. Teraz w ich życiu coś zaczyna się zmieniać. Po naszej interwencji przed pruszkowską rodziną Przepiórów otwiera się szansa, by normalnie żyć i pracować.

W poprzednim numerze „Gazety WPR” opublikowaliśmy artykuł poświęcony problemom pruszkowskiej rodziny Przepiórów.

Ze względu na fatalne warunki mieszkaniowe i brak pracy, Barbarze i Januszowi Przepiórom sąd odebrał siódemkę dzieci – najpierw czwórkę, a troje najmłodszych trafiło do ośrodków opiekuńczych w czerwcu. W toku jest także sprawa o pozbawienie ich praw rodzicielskich.

Przepiórowie chcą odzyskać swoje dzieci, ale wiedzą, że nie będzie to możliwe, jeśli ich sytuacja się nie zmieni. Po naszej interwencji udało się znaleźć zatrudnienie dla Barbary Przepióry – pracę zaproponowała jej firma kurierska DPD Polska Sp. z o. o. . Na razie na umowę czasową.

 Pracy nie podjął jeszcze Janusz, ale jest nadzieja, że i on wkrótce znajdzie zatrudnienie. – W naszym życiu coś drgnęło. Przez długi czas nic się nie działo, ale teraz widzimy szansę na poprawę własnego losu i wyjście z trudnej sytuacji – mówi Barbara Przepióra.

Do pełnego sukcesu jeszcze daleko, jednak Przepiórowie mogą zacząć myśleć także o uregulowaniu zadłużenia za lokal, w którym mieszkają. A to pierwszy krok do starań o poprawę warunków mieszkaniowych w ogóle.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.