Przerwa urlopowa

Region

Czy wiecie Państwo, że od pięciu wieków istnieje teoria, że letnie upały są wynikiem zbliżania się Psiej Gwiazdy do Słońca? Owe zbliżenie planet występuje co roku, między 22 czerwca a 23 sierpnia, gdy Słońce znajduje się w gwiazdozbiorze Psa inaczej Kanikuły albo Syriusza.

Znawcy tematu twierdzą, że okres ten jest szczególnie niebezpieczny dla zdrowia, a już szczególnie psychicznego. W tym czasie większość z nas podatna jest na ataki szaleństwa i pomieszanie zmysłów.  Sądząc z rekordowych temperatur oraz wydarzeń w życiu politycznym w bieżącym roku Kanikuła musiała zawędrować w okolice Słońca wyjątkowo blisko.

Przykrą konsekwencją tego astronomiczno-astrologicznego zjawiska jest również osobliwa przypadłość, na którą cierpią przedstawiciele mojej profesji, dziennikarze, redaktorzy, wydawcy. Jest nią odnotowywane powszechnie o tej porze roku zjawisko impotencji twórczej, spowodowane nastaniem sezonu ogórkowego. W takich przypadkach nie pomogą żadne półśrodki w rodzaju publikacji materiałów o podpisaniu koalicji PO z PiS w radzie powiatu, pojawieniu się barrakudy w stawie Potulickiego, czy nowym pomyśle na budowę centrum rozrywki z multipleksem w Pruszkowie. Nie dość, że i tak nikt w to nie uwierzy, to jeszcze narażamy na szwank nie tylko swoją własną wiarygodność, ale, co gorsza, wystawiamy na próbę cierpliwość naszych czytelników. Jedynym skutecznym antidotum na tą chorobę jest udanie się na krótszy lub dłuższy wypoczynek, co właśnie postanowiliśmy uczynić.  

Kolejny numer naszej gazety WPR ukaże się z końcem kanikuły tj. 20 sierpnia br.  W czasie przerwy wakacyjnej działać będzie portal WPR24.pl, w którym znajdziecie Państwo codziennie aktualizowane wiadomości i informacje o wydarzeniach dotyczących naszego regionu. Serdecznie namawiam do korzystania z portalu bez względu na to, gdzie Państwo będziecie. Zachęcam również gorąco do zamieszczania na naszym portalu komentarzy i zdjęć z miejsc, w których będziecie przebywać.

W imieniu zespołu redakcyjnego oraz własnym życzę wszystkim czytelnikom beztroskich, słonecznych i udanych wakacji i urlopów, by wypoczęci, zregenerowani i pełni energii mogli Państwo powrócić do swoich zajęć i lektury naszej gazety. A od najbliższego numeru zapowiadam nowe niespodzianki.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.