Piastowska szkoła społeczna znalazła nową siedzibę

Region

Jedyna w Piastowie szkoła społeczna w wyniku decyzji rady miasta musi opuścić budynek przy ul. Bohaterów Wolności dzierżawiony od miasta już od 10 lat. Prowadzące szkołę Piastowskie Towarzystwo Oświatowe przeniesie ją do gmachu Instytutu Przemysłu Gumowego przy ul. Harcerskiej.

O tym, że, zespół szkół społecznych prowadzonych przez Piastowskie Towarzystwo Oświatowe będzie musiał zmienić siedzibę pisaliśmy już w kwietniu br., gdy realne stało się zagrożenie wypowiedzenia lokalu przez władze miejskie. Burmistrz i rada miasta Piastowa zdecydowali, że budynek od dekady zajmowany przez szkoły PTO musi wrócić do swoich dawnych funkcji przedszkolnych. Nie pomogły argumenty, że zabytkowa, niefunkcjonalna pod tym względem Willa Millera jest nieprzystosowana do standardów współczesnego przedszkola, a za dwa, trzy lata wyż przedszkolny przeniesie się właśnie do szkół. Miasto chce wydać ponad 3 mln zł na jej gruntowny remont i adaptację.

– Niestety nasze alternatywne propozycje złożone Radzie nie znalazły uznania i do końca wakacji musimy obecny budynek opuścić – mówi Leszek Szczuka, dyrektor szkół społecznych.

– Niskie koszty dzierżawy bezpośrednio od miasta pozwalały nam na obniżanie czesnego, dzięki czemu mamy  też dzieci z rodzin o niskich dochodach – dodaje Agata Woś z zarządu PTO. By w nowych  warunkach zachować ten niski poziom czesnego trzeba myśleć o dodatkowej, komercyjnej działalności. Zarząd PTO złożony z rodziców uczniów opracowuje więc plan dodatkowych zajęć, które mają zapracować na utrzymanie placówki.

– Mamy już na szczęście nowy lokal, w którym po wakacjach będziemy mogli podjąć działalność – zapewenia Ryszard Koszczyński, prezes PTO. Wybór padł na budynek Instytutu Przemysłu Gumowego przy ul. Harcerskiej 30, w którym szkoły społeczne zajmą całe ostatnie piętro. – Zamierzamy już od września uruchomić tam popołudniową Akademię Umiejętności Dzieci i Młodzieży z nauką języków i różnymi zajęciami rozwijającymi. Chcemy też by działała tam czynna do późnego popołudnia świetlica motosensoryczna pozwalająca na odrobienie lekcji i rozwijającą zabawę do czasu powrotu rodziców z pracy – dodaje.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.